حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه امروز ایران جایگاه آزادگان جهان است، گفت: آمریکا، ریشه همه آشوبها و مشکلات در دنیا است.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با جمعی از دانش آموزان که به مناسبت روز دانش آموز برگزار شد، اظهار داشت: همه باید برای یک آینده روشن تلاش کنیم و صحبت های دانش آموزان نشان از عمق دانایی و معرفت آنها دارد و نشان می دهد هم راه را می شناسیم و هم مقصد را می دانیم.

وی افزود: در آستانه روز ملی مبارزه با استکبار هستیم، هشتم آبان روز بسیج دانش آموزی می باشد و به عنوان روز نوجوان نامیده شده است که این نوجوانان شتابان به سمت خیر و خوبی حرکت می کنند، کسی مانند شهید فهمیده و عقب تر در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ روبرو می شویم با تبعید امام(ره) به پرچم دفاع از شرافت ملت ایران را برداشته بود، در همان زمان قانونی را تصویب کردند که هر آمریکایی پرونده تخلفی را در ایران پیدا کند این جرم را باید در امریکا رسیدگی کند، امام(ره) فرمود اگر شاه ایران، سگ آمریکا را زیر بگیرد باید محاکمه شود ولی اگر برعکس شود یک آمریکایی شاه ایران را زیر بگیرد باید در آمریکا محاکمه شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: نظام سلطه این را تحمل نکرد و امامی که پرچم بیداری را بلند کرد را در آبان۱۳۴۳ تبعید کردند، همچنین در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ که همه اقشار برای مبارزه با رژیم پهلوی به میدان آمدند، دانش آموزان ها به خیابان ها آمدند و درسها را تعطیل و به دانشگاه آمدند و در آنجا با نیروهای رژیم پهلوی روبرو شدند که در این روز چندین نفر به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: آبان ماه مصادف با سالروز شهادت شهید فهمیده است که برای دفاع از کشور جان خود را تقدیم کرد و چند روز پیش حادثه شیراز که وقتی ریشه یابی می شود دست آمریکا را پشت همه این حوادث می بینیم که از سال ۴۳ تا ۵۷ تا جنگ تحمیلی و تا جایی که بعد از پیروزی انقلاب، آمریکا دست به جنایت هایی زده است.

وی بیان کرد: حوادث اخیر در سال ۵۸ و ۵۹ رخ داد و دستگاه های امنیتی وقتی تحقیق کردند متوجه شدند سرمنشاء آنها لانه جاسوسی آمریکاست که وقتی تسخیر شد ۸۰ جلد کتاب به دست آمد که تلاش کرده بودند و به دنبال این بودند که دوباره به وضعیت قبل برگردد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: ریشه همه این مشکلات زیر نظر دستگاه استکباری بوده است، انقلاب پیروز شد با همه این موانع از آشوب و فتنه و جنگ تحمیلی و تحریم، ولی راه خود را پیمود و میان موسسات علمی، آموزش و پرورش و دانشگاه پلی ایجاد شده برای پیشرفت به طوری که دانش آموزان در المپیادهای علمی به چه مقام هایی رسیده اند، در زمانی که رژیم قبلی بود موسسات علمی تلاش کردند تا مغلوب فرهنگ غرب شوند ولی حالا آموزش و پرورش و دانشجویان و موسسات، نردبان دانش آموزان برای پیشرفت و حرکت به سوی آرمان ها و ارزشهای دینی است که هم ارتقای فرهنگی و هم پیشرفت رخ دهد و امروز دشمن می کوشد تا این نردبان را تخریب کنند.

حجت الاسلام شاهرخی خاطر نشان کرد: یک روز با تحریم، یک روز با اغتشاش وارد کار می شوند ولی می دانیم دانش آموزان آگاه و بیدار هستند، هر وقت در کشور ما اغتشاش رخ داد به دنبال آن ترور و بمب گذاری ها شروع شد، کشور ما از امنیت پایداری برخوردار بوده و هست حتی در کشورهای دیگر امنیت ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: فتنه ۸۸ ایجاد شد و شهید علی محمدی در ۲۳ دی ماه ۸۸ ترور شد، هشتم آذر ۸۹ شهید شهریاری را ترور کردند، احمدی روشن در ۲۱ دی ماه ۹۰ ترور کردند و شهید رضایی نژاد را سال ۹۰ ترور کردند، شهید فخری زاده در هفتم آذر ۹۹ ترور کردند و به دنبال هر فتنه ای دست به ترور زدند و خیلی از این اتفاقات به وسیله سربازان امام زمان(عج) خنثی می شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: داعش را چه کسی ایجاد کرد؟ اینها در سوریه و عراق چه جنایت هایی انجام داد و شعار زن، زندگی و آزادی باطنش یعنی حاکمیت داعش و تعدی به کرامت و شرافت بانوان، مگر یادمان رفته داعش با زنان کرد و امروز این شعارها یعنی به تاراج بردن کرامت زنان و دختران و با نام آزادی زدن، زن را به بردگی بردن است.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: برخی از افراد هستند اطلاعات لازم را ندارند که آمریکا چه جنایاتی در هر جایی که وارد شدند انجام دادند و هر جایی وارد شدند ابتدا برای جنایت به سراغ زنان رفتند و همین ماهواره ای که صحبتشان زنان است، زمانی که داعش کرامت زنان را به تاراج بردند همان ماهواره ها سکوت می کردند در مقابل داعش بلکه کار داعش را تبلیغ می کردند.

وی تصریح کرد: اگر مدرسه ای امروز فعالیت دارد در سایه خون شهدا و مدافعان حرمی است که هزاران کیلومتر از کشور دور شدند و با کسانی که زیر سلطه نظام سلطه بودند مبارزه کردند و باید افتخار کنیم امروز ایران جایگاه آزادگان جهان است و چشم این نظام به دانش آموزان است وآینده روشنی در اختیار دانش اموزانی است که هم تحصیل می کنند و هم در جهت اهداف انقلاب حرکت می کنند و این آینده روشن وابسته به تلاش دانش آموزان است.

انتهای پیام/