زنگ استکبار ستیزی در مدارس لرستان نواخته شد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در مراسم نواختن زنگ استکبار ستیزی که در دبیرستان معارف نواخته شد، اظهار داشت: توصیه ابتدایی ما به دختران دانش آموز، تحصیل علم همراه با تهذیب و آگاهی و بصیرت است، کشوری هستیم که یک درصد جمعیت دنیا را داریم ولی به جهت منابع خدادادی در برخی از منابع تا پنج درصد منابع غنی در کشور را دارا می باشیم.

وی افزود: در جمهوری اسلامی بسترهای مناسب برای رشد علمی و معنوی بانوان فراهم شده است، موفقیت های دانش آموزان در المپیادهای جهانی حاکی از فراهم شدن بسترهای مناسب است که نام ایران اسلامی و جمعی از این افراد که به موفقیت نائل شدند دختران دانش آموز هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در زمان طاغوت و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نردبان پیشرفت در موسسات علمی فراهم نبود و اگر تلاش علمی صورت گرفت برای این بود که موسسات علمی ما را به فرهنگ غربی پیوند بزنند.

وی تصریح کرد: ۱۳ آبان امام(ره) را به ترکیه تبعید کردند چرا که امام(ره) استقلال و پیشرفت کشور را مد نظر داشت و در این روز همه اقشار برای نابودی رژیم به میدان آمدند ولی با سلاح های آتشین روبرو شدند و جسم و جانشان به خاک و خون غلتید.

شاهرخی بیان کرد: هزاران دانش آموز شهید در ایران و معلمان برای دفاع از کشور جان خود را تقدیم کردند و امروز دانش آموزان علاوه بر تلاش در کسب علم و دانش با تاریخ مبارزات مردم در این کشور آشنا شوند که بدانند چه مراحل سختی را پشت سر گذاشتیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: امروز که روز مبارزه با استکبار نامیده شده است، دسیسه های شیطان را در این ایام بیش از گذشته مشاهده می کنیم، در ایامی که شاهد عملیات تروریستی در حرم شاهچراغ بودیم، سه نفر از دانش آموزان به درجه شهادت نائل شدند.

شاهرخی بیان کرد: تاریخ مبارزات این کشور را که مطالعه می کنیم می بینیم که استکبار جهانی و داعش چه کردند در کشورهای مختلف و اولین کاری که کردند این بود که کرامت بانوان را مورد تهاجم قرار دادند و کسانی مانند شهید سلیمانی و مدافعان حرم وارد شدند برای این بود که شرافت بانوان حفظ شود.

وی گفت: اگر می خواهیم جبهه حق و باطل را بینیم باید نگاه کنیم ضربات دشمن کجا وارد می شود، کیست که نداند امروز آمریکا و استکبار جهانی و حامیان منطقه ای شیطان بزرگ چه توطئه هایی را در پیش دارند و باید هوشیار و آگاه باشیم.

انتهای پیام/