سردار رحیمی وظیفه همه را حفظ دستاوردهای انقلاب برشمرد و گفت: دشمن برای وارونه نشان دادن واقعیت ها است.

به گزارش سفیرافلاک، سردار رسول رحیمی ظهر امروز در همایش پدافند غیر عامل استان لرستان اظهار داشت: مواردی که مطرح می شود برای این است که بیشتر مورد توجه قرار گیرد، پدافند غیر عامل یک دفاع بدون سلاح است و ماموریت آن پیشگیری است، اگر در این مباحث دقت کنیم و کار انجام شود به چرا کشیده نمی شود و اتفاقاتی رخ نمی دهد که این موضوعات می تواند در زیر ساخت باشد یا مباحث سایبری و سایر موارد.

وی افزود: در سازمان پدافند غیرعامل پیگیری هایی انجام شد و امسال ردیف بودجه ای برای این منظور قرار گرفت که هر دستگاه ملزم است هزینه کند که عمدتا اعتبار خوبی در استان است، اعتباری هم هست که اگر هزینه نشود، ترک فعل محسوب می شود.

معاون امور استان های سازمان پدافند غیر عامل کشور تصریح کرد: در استان ها مسائل پدافندی توجیه کردیم، طرح جامعی برای هر استان آماده شده است و لرستان یکی از استان های پیشتازی است که طرحش دنبال شد و ناظرین دنبال کردند و دو سال پیش رونمایی شد که این طرح یک سند راهبردی در اختیار استان است که کل سرمایه های استان احصا کرده است و برنامه های بعد از رونمایی از این طرح استفاده شده است.

سردار رحیمی بیان کرد: یکی از ماموریت های ما مردم محور است و یکی از وظایفی که رهبری برای همه ما تکلیف فرمودند، جهاد تبیین بود که به این موضوع کم پرداخته شده و این اتفاقاتی که رخ داده نشات گرفته از آن است که توجه نشده است، در واقع جهاد تبیین یعنی دشمن شناسی و اینکه دشمن چه هدفی دارد، اگر دشمن شناخته شد خودمان را آماده می کنیم، دشمن همه تلاش خود را انجام داد که فشار مضاعفی بر مردم وارد کند و این فشار را به وسط خیابان آورد و اتفاقاتی رخ داد و جنگ چند لایه را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه وارونه نشان دادن واقعیت ها هدف دشمن است، گفت: وقتی دشمن عملیات سایبری انجام می دهد مثلا در بحث سوخت این است که مردم را ناراضی کند، پنهان کردن جبهه های امید بخش از دیگر اهداف دشمن است و در ایام کرونا با تعطیل شدن مدارس بچه ها از فضای مجازی زیاد استفاده کردند و دشمن از این فرصت برای اینکه واقعیت ها را وارونه نشان دهد استفاده کرد.

معاون امور استان های سازمان پدافند غیر عامل کشور خاطرنشان کرد: در طول این سالها دستاوردهای زیادی داشتیم ولی دشمن ایران هراسی و عملیات روانی، جنگ رسانه ای در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و سعی دارند از این فضا برای جو روانی استفاده کنند ولی وظیفه ما حفظ دستاوردهای انقلاب است.

سردار رحیمی گفت: تخریب شخصیتها، دامن زدن به اختلافات مذهبی و قومی از دیگر توطئه های دشمن است در حالی که در کشور قوم های مختلف زندگی می کنند و مهربانی در وجود همه دیده می شود و دنبال این هستند این اختلاف ایجاد شود و وظیفه داریم تبیین نماییم.

وی اظهار داشت: دشمن به دنبال نابود کردن ماست، بنابراین ترویج سبک زندگی اسلامی و پرهیز از سبک زندگی غربی، سرکوب هویت و جنگ سایبری یکی از مهمترین جنگ های نرمی است که شروع کرده اند، امروز دشمن داروی بیماران پروانه ای را تحریم کرده است و به این هم رحم نکرده، تخریب هدفمند هویت اسلامی، متزلزل سازی وحدت ملی از دیگر اهداف دشمن است.

معاون امور استان های سازمان پدافند غیر عامل کشور خط قرمز در سازمان پدافند، پدافند استانها و دستگاه ها را حفظ تداوم فعالیت زیر ساخت های خدمات رسان به مردم برشمرد و افزود: این موارد از اساسی ترین راهبردهای سازمان است، دشمن از هر طریقی می خواهد ضربه بزند و بهترین راه پیشگیری همان پدافند غیر عامل است.

انتهای پیام/