زیویار گفت: از محل صندوق توسعه ملی 2 طرح اقتصادی هتل آبشار و لاستیک بارز الیگودرز ۷۹ میلیارد تومان تامین اعتبار شد.


به گزارش سفیر افلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان در ادامه پیگیری های استاندار لرستان در تهران، فرهاد زیویار با معاون و عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی کشور با هدف تأمین اعتبار پروژه های اقتصادی استان دیدار و گفتگو کرد.

استاندار لرستان در رابطه با این دیدار اظهارداشت: در پی سفر اخیر صالح به استان و قول مساعد وی در رابطه با کمک های مالی به صنعت در لرستان، این جلسه برگزار شد.

وی افزود: در سفر گذشته صالح به استان مقرر شد به منظور کمک به بنگاه های صنعتی استان حداقل ۵۰۰ میلیون و حداکثر تا دو میلیارد دلار در قالب تسهیلات به واحدهای اقتصادی دارای صلاحیت استان تسهیلات پرداخت شود که در پی این دیدار، بخشی از طرح های اقتصادی استان جهت اختصاص اعتبار مورد بررسی قرار گرفت.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه عزم صندوق توسعه ملی کشور بر تامین اعتبار پروژه های اقتصادی استان استوار است، گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته از وضعیت واحدهای صنعتی استان توسط صندوق توسعه ملی کشور، مراتب موافقت معاون و عضو هیئت عامل این صندوق در رابطه با تخصیص اعتبار در قالب تسهیلات به واحدهای اقتصادی دارای صلاحیت استان اعلام شد.

زیویار بیان کرد: پس از رایزنی‌های صورت گرفته، هتل آبشار الیگودرز از جمله طرح هایی بود که در این دیدار مطرح شد و پس از بررسی و تکمیل پرونده توسط متقاضی، اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان در قالب تسهیلات به این پروژه اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: اعتبار اختصاص یافته به هتل آبشار الیگودرز از طریق بانک کشاورزی استان پرداخت می شود و نقش مهمی در تکمیل این پروژه راکد مانده ایفا می کند.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: کارخانه لاستیک بارز الیگودرز از دیگر پروژه هایی بود که در سفر اخیر صالح نیز مورد بازدید و بررسی قرار گرفته بود و امروز اعتباری ۱۲۰ میلیون یورویی ( بیش از ۴ میلیارد تومان ) به صورت تسهیلات برای این پروژه مهم منظور شد.

وی اظهارداشت: لاستیک بارز الیگودرز از پروژه های راهبردی استان به شمار می رود که در صورت تکمیل، سالانه حدود ۵۰ هزار تن لاستیک خودروهای سبک و سنگین به ویژه اتوبوس تولید و از این طریق بخش مهمی از نیاز بازار تامین و کشور از واردات لاستیک خارجی بی نیاز می شود.

زیویار افزود: مذاکرات صورت گرفته با صالح معاون و عضو هیئت عامل صندوق توسعه ملی کشور کاملاً اثربخش بود و انتظار می رود با تزریق اعتبارات صندوق به پروژه‌های استان، تسریع در روند ساخت آنها و در ادامه ایجاد اشتغال و رونق تولید را شاهد باشیم.

انتهای پیام/