حجت الاسلام عبداللهی گفت: امروز پیوند زائر و خادم بسیار متفاوت است چراکه این پیوند فرهنگ اربعین را به کشورهای مختلف مخابره می کند و نشان می دهد که زائران حسینی آماده ظهور هستند.

 به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام احد عبداللهی ظهر امروز در همایش تجلیل از خادمین اربعین حسینی در کوهدشت، اظهار داشت: در روایات متعددی آمده است که خادمان اهل بیت(ع) را با هیچ موضوع دیگری مقایسه نکنید و حضرت جبرئیل با آن مقام بالا، به خود می بالید که خادم اهل بیت عصمت طهارت(ع) باشد.

وی با اشاره به موکب داران فرهنگ اربعین را به شهرهای مختلف مخابره کردند، افزود:ماهیت اربعین ماهیت استکبارستیزی، ظلم ستیزی، آزادی و آزادگی است و پرورش دهنده مدافعان حرم، امنیت و سلامتی می باشد که در راه مقدسی به شهادت رسیدند.

مدیر حوزه های علمیه لرستان با اشاره به اینکه فرهنگ اربعین فرهنگ مقاومت و عدالت محوری است، عنوان کرد: دنیایی که اغتشاشات را به نمایش می گذارد در مقابل مراسم بزرگ پیاده روی اربعین که بزرگترین اجتماع جامعه بشری بود،سکوت کرد.

وی با اشاره به پیوند زیبای بین خادم و زایر در ایام اربعین، تصریح کرد: در این چندساله اخیر موکب دارانی به استقبال زائران رفتند و خدمت رسانی کردند؛ خادمانی نیز با برپایی مواکبی در داخل کشور، اربعین را به داخل مرزها آوردند.

عبداللهی با اشاره به ضرورت جهاد تبیین در زمینه فرهنگ اربعین در بین دانش آموزان، بیان کرد: با این فرهنگ که احیا کننده اسلام ناب محمدی است به استقبال ظهور حضرت ولی عصر(عج) خواهیم رفت.

مدیر حوزه های علمیه لرستان بیان کرد: امروز قریب به ۳۰میلیون نفر زائر اربعین حسینی وجود دارد،حوادث آخر الزمان نیز با فرهنگ حسینی رقم می خورد و باید آن را به نسل جدید منتقل کنیم، پیاده روی اربعین یک شاخصه اصلی‌اش کسب اخلاق و معنویت و شاخصه دیگر آن آزادی و ظلم ستیزی می باشد.

وی گفت: امروز پیوند زائر و خادم بسیار متفاوت است چراکه این پیوند فرهنگ اربعین را به کشورهای مختلف مخابره می کند و نشان می دهد که زائران حسینی آماده ظهور هستند.

عبداللهی اظهار کرد: در کوهدشت مردم عاشقانه به زائران اهل بیت(ع) خدمت کردند در عین حالی که خودشان نیازمند بودند ولی در راه حسین(ع) انفاق کردند تا این فرهنگ  معنوی ماندگار بماند؛ حضرت مهدی (ع) با شعار حسین(ع) و فرهنگ اربعین به جنگ با کفار خواهد آمد.

انتهای پیام/