حجت الاسلام والمسلمین انواری گفت: شهدای این چند روزه مردانه ایستادند تا بگویند همه شما هم بایستید، ایستادند تا پرده غفلت را از کنار چشمانشان کنار بزند و همه در صف انقلاب، دشمن واحد را بشناسیم.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین صادق انواری ظهر امروز در مراسم ۱۳ آبان خرم آباد، اظهار داشت: ۱۳ آبان به فرمایش رهبری جلوه بارز مبارزه با استکبار جهانی است و این اتفاقی که در آن زمان رخ داد، تنها حمله چند دانشجو به چند کارمند سفارت نیست، چرا که جوان در یک نظام نماد امید است، نماد بصیرتی است که از بزرگان به آنها رسیده و وقتی جوانان لانه جاسوسی را تسخیر می کنند و امام (ره) از این حرکت پشتیبانی می کند در واقع حرکتی عقلانی بوده است.

وی افزود: رهبری به احساساتی که در برخی از جوانان غلبه کرده است اشاره فرمودند، فرق ۱۳ آبان در آن سال با برخی از جوانانی که در قربانگاه فضای مجازی زخمی شدند و برخی هم ذبح شده و از دست رفته اند این است که رهبری فرمودند راه ابراز هیجان جوانی اگر درست ترسیم شود، عقلانیت است عقلی که شریعت آن را تایید می کند مانند روزی که در آن زمان به صحنه آمدند و حماسه آفریدند و این شور و هیجان در مدار عقلانیت آمد.

معاون تبلیغ حوزه علمیه کشور تصریح کرد: عقلی که حکومتش با قرآن و شریعت است مهم است، رهبری پیام دادند که مراقب باشید با دشمن مخرج مشترک پیدا نکنید، جوانان به سخنان رهبری توجه داشته باشند، کسانی که مدافع امنیت کشور هستند و چه جوانانی که فریب خوردند فرمودند اینها فرزندان ما هستند اما احساسات بر آنها غلبه کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین انواری با اشاره به هدفی که سیدالشهدا برای آن خون خود را تقدیم کرد عنوان کرد: امام حسین(ع) شهید شد که مردمی که در آن زمان دچار جهل و گمراهی بودند به راه راست برسند.

وی با اشاره به حوادث اخیر کشور بیان کرد: شهدای این چند روزه مردانه ایستادند، آن سه دانش آموز که در حرم شاهچراغ قربانی شدند، یا جوان طلبه ای که زیر بار کتک مقاومت کرد تا بگوید همه شما هم بایستید و شاید خود را در گودال قتلگاه دید، ایستادند تا عقل جوانانی که در غبار دچار توهم شده است را پرده غفلت را از کنار چشمانشان کنار بزند و همه در صف انقلاب دشمن واحد را بشناسیم.

معاون تبلیغ حوزه علمیه کشور خاطر نشان کرد: دشمنی که به فرموده رهبری دغدغه آن ایران نیست و می داند ایران قوی است، الگوی زنان ایرانی حضرت فاطمه(س)، حضرت زینب(س) و حضرت معصومه(س) است و این زن ایرانی و جوانانی در مکتب ولایت، شمر و یزید زمان را بشناسند.

حجت الاسلام والمسلمین انواری اظهار داشت: برخی جوانان قربانی فضای مجازی و صحنه گردانشان صهیونیست شده اند، بی رحمانی که اسم دانش آموز شهید را از صفحات مجازی پاک می کنند.

انتهای پیام/