ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه هیچ قدرتی نمی تواند ملت ایران را شکست دهد،گفتند: دانشگاه و مدرسه نباید محل حضور اغتشاشگران باشد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: آمریکا پشت صحنه کشتار ملت ایران بوده و هست، اگر کسانی متوجه نیستند در عقل و فهم علمی خود شک کنند، جنایات آمریکا فراوان است و هرکسی هر جا پیرامون مقابله با ایران اسلامی سخنی گفت آمریکا به آنان کمک فکری و تجهیزاتی کرده است.

وی افزود: کارنامه آمریکا برای ملت ایران سیاه است و آنان به دنبال نابودی نظام اسلامی هستند لذا دانش آموزان و دانشجویان با مطالعه تاریخ ایران متوجه خواهید شد که آمریکا قابل اعتماد نیست، آنان دستکش های مخلی دارند که زیر آنان دستان چدنی است به طوری که آنان فجایع بزرگی انجام داده اند، از همین رو ساده اندیشی است که تصور کنیم آمریکا از ما دست برداشته و لحظه ای نباید از حلیه دشمن غافل شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: امروز باید آماده دفاع از اسلام و انقلاب باشیم ضمن اینکه روزگار خود را سپری می کنیم مراقب توطئه دشمن باشیم. امروز برای غلبه بر توطئه دشمن باید به سلاح ایمان و صبر مجهز شویم، امواج طوفان ها و فتنه ها نیاز به سلاح ایمان و صبر دارد.

وی تصریح کرد: ۱۳ آبان مصادف با تبعید امام(ره) و شهادت دانشجویان و دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی و اخیرا حمله تروریستی به حرم شاهچراغ که همه این حوادث با شواهد واقعی دست پلید آمریکا وجود دارد، دانشگاه و مدرسه نباید محل حضور اغتشاش گران باشد محیط علمی و اخلاقی دانشگاه‌ها باید محافظت شود، دانشجویان و اساتید فهیم دانشگاه اجازه ندهند به مقدسات هتک حرمت شود در سال ۵۹ و ۶۰ دوره های سخت تر پشت سر گذاشتیم.

شاهرخی بیان کرد: دانشگاه و آموزش و پرورش در جمهوری اسلامی نردبان پیشرفت است و امروز پیشرفت علمی دانشگاه ار برکات نظام است که باید حفظ شود، در جامعه نیز مردم هتک حرمت به حجاب را تحمل نمی کنند و اگر کسانی به حجاب زن مسلمان تعرض کند دستش قطع خواهد شد، دشمنان روزی در کشور منافعی داشته اند که دست آنان قطع شده و امروز به برکت انقلاب کشور پیشرفت کرده و آنان عصبانی هستند.

امام جمعه خرم آباد گفت: امروز بانوان مسلمان در جهان صاحب رتبه های برتر هستند و آنان از این قضییه ناراحت و عصبانی هستند دشمن زنان را به عنوان یک کالای اقتصادی مطرح می کند و قصد استفاده ابزاری از زنان را دارند، پشت شعار آزادی زن یک توطئه بزرگ نهفته است که دشمن قصد دارد آن را پیاده کند، پشت این شعار داعشی هایی هستند که در هر کجا وارد شدند زنان و بانوان را هدف قرار دادند این یک شعار فریب کارانه است.

وی خاطر نشان کرد: به دنبال فتنه ۸۸ چهار نفر از دانشمندان بزرگ هسته ای کشور ترور شدند، بعد از گران شدن بنزین شهادت و ترور شهید فخری زاده رقم خورد و ملت ایران بدانند که بعد از اغتشاش و آشوب دشمنان دست به عملیات تروریستی و برهم زدن امنیت را اجرا می کنند که جوانان انقلابی و نیروهای مسلح همگی خستگی ناپذیر در مقابل دشمنان ایستاده اند.

هیچ قدرتی نمی تواند ملت ایران را شکست دهد
حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه بروجرد اظهار داشت: امنیت باعث پیشرفت کشور در همه ابعاد می شود و در سایه امنیت می توانیم دانشمندان بزرگ و دانش آموزان و دانشجویان را برای آینده کشور تربیت کنیم.

وی افزود: امنیت را نیروهای مسلح در سرما و گرما از مرزها گرفته تا داخل شهرها تامین می کنند لذا ما باید برای حفظ امنیت که دشمن کمر همت برای مختل کردن آن نموده است تلاش کنیم، البته تعدادی فریب خورده و اراذل و اوباش نمی توانند امنیت شهرهای کشور را بر هم بزنند چرا که طبق قانون کشور باید با مخلان نظم و امنیت کشور برخورد شود.

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: ملت ایران با تمام توان خود از نیروهای مسلح که امنیت را برقرار می کنند حمایت می کنند و امروز حرکت بزرگ ملت ایران در راهپیمایی ۱۳ آبان به دشمنان پیام داد که هیچ قدرتی نمی تواند ملت ایران را شکست دهد، ملت ایران در دوران دفاع مقدس در زیر آتش جنگ دشمن تن به ذلت ندادند و امروز نیز ملت ایران مدافع کشور هستند.

وی تصریح کرد: ملت ایران گول هیاهوی تبلیغات دشمنان را نخواهند خورد و خون شهدای امنیت ایران اسلامی را بیمه کرد، روز ۱۳ آبان ۵۷ یادآور خاطرات تلخ و شیرین در تاریخ انقلاب بود در این روز تعدادی از دانش آموزان به دست ایادی رژیم طاغوت به شهادت رسیدند و همچنین در این روز لانه جاسوسی آمریکا تسخیر شد و بساط فتنه آمریکا برچید.

حسینی بیان کرد: ملت ایران اهانت به مقدسات و بی عفتی و بی غیرتی را تحمل ندارند، دشمنان با شعار بی عفتی و بی غیرتی قصد اغتشاش داشتند که ملت ایران قبول نمی کند، امروز دشمنان قصد دارند بی بندو باری و بی حیایی در کشور ترویج دهند و می خواهند بی عفتی را در مقابل ارزش ها ترویج دهند، در حادثه اخیر اتاق فکر اغتشاشات اخیر کشور آمریکا و اسرائیل بود.

امام جمعه بروجرد گفت: پلیس ایران به اخلاق اسلامی مسلح است و هیچگاه با خشونت همراه نیست، امروز نیاز است تا قوه قضاییه با کسانی که خشونت را ترویج می دهند برخورد قاطع کنند.جوانان ایران اسلامی برای حفظ مقدسات و ارزشهای اسلامی حاضرند جان بدهند، دانشجویان نباید اجازه دهند برخی افراد تهی مغز که علیه کشور و مقدسات کشور حرکت غیر اخلاقی انجام می دهند ایستادگی کنند.

وی خاطر نشان کرد: این انقلاب به دست امام زمان (عج) خواهد رسید، ملت ایران هزاران نفر مانند سردار سلیمانی داشته که شهید شده اند و دشمنان بدانند که خون شهیدان انقلاب را بیمه کرده و می کند و ملت ایران باید مراقب باشند و به نیروهای مسلح و نیروهای امنیت و اطلاعاتی کمک کنند و هر کجا مخلان نظم و امنیت را مشاهده می کنند آنان را معرفی کنید.

دشمنان نمی‌توانند خدشه ای به مسیر انقلاب وارد کنند

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: مومن و مسلمان هیچ گاه چشمش به دنبال مال دیگران نیست و با تلاش به خواسته های خود می‌رسد.

وی اقتصاد را یک مقوله مهم دانست و افزود : استقلال اقتصادی معلول بسیاری از امور فرهنگی و اجتماعی جامعه است و این نشان دهنده محوری و مهم بودن موضوع اقتصاد می باشد.

امام جمعه کوهدشت اسراف را از گناهان کبیره و نابود کننده قناعت برشمرد و عنوان کرد : یکی از عوامل حفظ مال حلال اسراف نکردن، کفر نورزیدن و قانع بودن است و انسان قانع از بسیاری از خطرات محفوظ می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه قناعت یک گنج پایان ناپذیر است، تصریح کرد : حیات دنیا در مقابل آخرت چیری نیست و انسان باید حریص نباشد و به حق خود قانع باشد ولی برای پیشرفت با توکل به خدا اقدام و تلاش کند .

طهماسبی ضمن تبریک روز دانش آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان بیان کرد : دشمن همان نظام استکباری و حیات آنها در سلطه بر دیگران و مداخله در امور دیگر کشور ها می باشد.

امام جمعه کوهدشت اجتماع عظیم ۱۳ آبان را بر هم زننده نقشه های دشمنان پوشالی ایران دانست و گفت :نقشه آمریکا و دست نشانده های آن سوریه سازی ایران و تفرقه اندازی بین اقدام و قومیت های مختلف ایران است ولی این خواب آشفته دشمنان هیچ گاه محقق نخواهد شد .

وی افزود: هدف آمریکا ، ایجاد شکاف های قومی و مذهبی و افزایش گسست های قومی و تقویت گروهک های تروریستی به جهت تجزیه سازی و ایجاد جنگ داخلی در ایران است .

طهماسبی با اشاره به افول آمریکا و روند رو به نابودی رژیم صهیونیستی، بیان داشت : خط مقاومت راه خود را پیدا کرده است و هیچ گاه با این برنامه ریزی های مغرضانه ، نمیتوانید مسیر حرکت مقاومت را تغییر دهند .

امام جمعه کوهدشت ضمن تبریک و تسلیت شهادت شهید مدافع امنیت ، شهید روح اله عجمیان گفت : نیرو های انتظامی و بسیجی در عین اقتدار ، مظلوم واقع شده اند؛ دشمنان با هجمه های رسانه ای نیرو های مسلح را مورد هدف قرار می‌دهند ولی تحت هیچ شرایطی نمی‌توانند خدشه ای به مسیر انقلاب وارد کنند .

وی ضمن تشکر از حضور حداکثری مردم انقلابی و دانش آموزان و دانشجویان مومن و انقلابی شهرستان کوهدشت در راهپیمایی ۱۳ آبان، خاطر نشان کرد : دست آمریکا به خون ملت های شیعه و مسلمان آلوده است و این ام الفساد قرن به دنبال نفاق و جنگ داخلی است ولی ما باید با وحدت و یکپارچگی ، برای توسعه ایران قوی و مقتدر قدم موثر برداریم.

انتهای پیام/