زیویار با بیان اینکه برگزاری اردوهای راهیان نور در رشد فرهنگی کشور بسیار موثر است، گفت: 7 هزار دانش آموز لرستانی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: راهیان نور یک ظرفیت اساسی و مهم برای تبیین انقلاب اسلامی و آرمان های آن است، هر کسی در اجرای مناسب و تاثیرگذار برنامه راهیان نور تلاش کند اقدامی مهم در پیشبرد کشور خواهد داشت.

وی افزود: دفاع مقدس با تمام سختی ها و خسارت هایی که برای ما داشت اما در کل دنیا برای ما مایه سربلندی و افتخار است و همین ایثارها و از خودگذشتگی های شهدا در مراحل بعد برای کشور تبدیل به دستاورد شد.

زیویار عنوان کرد: همه ما که در حال حاضر در امنیت نشسته ایم، این مهم را مدیون رشادت ها و جان فشانی های شهدا و جانبازان و ایثارگران هستیم.

وی با اشاره به سفر راهیان نور تصریح کرد: امکانات و بودجه هایی که در دستگاه ها هستند مربوط به بیت المال بوده و اگر بخشی از آن برای اقدامات فرهنگی مانند اردوهای راهیان نور هزینه شوند در رشد فرهنگی کشور بسیار موثر خواهد بود.

استاندار لرستان با اشاره به قشر دانش آموز به عنوان سکانداران آینده کشور، خاطرنشان کرد: دشمنان و فتنه گران با برنامه ریزی های خارج از مرزها این قشر را نشانه گرفته و سعی در ایجاد حس بد بینی و ناامیدی آنها نسبت به نظام اسلامی و آرمان های آن دارند.

زیویار ادامه داد: برنامه راهیان نور برای دانش آموزان می تواند یک مسیر راه باشد، همچنین در خصوص تأمین هزینه های ایاب و ذهاب این برنامه صحبت هایی انجام شده که ان شاالله با هماهنگی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) تأمین خواهد شد.

وی گفت: اردوی راهیان نور دانش آموزی به مناطق جنگی از نیمه دوم آبان ماه جاری آغاز و تا اواخر بهمن ماه آینده ادامه خواهد داشت که در این برنامه هفت دانش آموز لرستانی به مناطق جنگی جنوب اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/