ولی پور با بيان اينكه تک فرزندی و دو فرزندی در جامعه یک آسیب است، گفت: برای جبران کاهش جمعیت حمایت‌ همه جانبه ضروری است.

به گزارش سفیرافلاک، فریبا ولی پور عصر امروز در جلسه قرارگاه جمعیت که در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه تک فرزندی و دو فرزندی در کشور پذیرفته شده و گاهی برخی از خانواده ها، تک فرزندی را یک کلاس اجتماعی می دانند.

وی افزود: اگر وضعیت رشد جمعیت اینگونه باشد، در کمتر از سه سال آینده در قبال هشت سالمند یک جوان وجود دارد و با جامعه سالخورده روبرو هستم که در این راستا می طلبد یک گفتمان در جامعه ایجاد شود که تک فرزندی و دو فرزندی یک آسیب است.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان تصریح کرد: بعد از این گفتمان باید حمایت لازم انجام شود، یک حمایت همه جانبه نیاز است البته گاهی برخی از افراد شرایط اقتصادی را بهانه قرار می دهند ولی دلیل اصلی نیست چرا که در حال حاضر بالاترین رشد فرزند آوری مربوط به استان سیستان و بلوچستان است و در استان هایی که بالاترین رفاه اجتماعی را دارند، خیلی با موضوع چند فرزندی ارتباط ندارند.

ولی پور بیان کرد: تنها فرصتی که برای جبران کاهش جمعیت داریم هفت سال است چون متولدین دهه ۶۰ حدود ۱۸ میلیون نفر بوده و چند سال فرصت باروری دارند که می طلبد با مشوقها، حمایت‌ها و بیان لزوم افزایش جمعیت در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/