در پی بارش‌های اخیر راه دسترسی برخی از روستاهای بخش ززو ماهرو الیگودرز مسدود شده و به دلیل خرابی مسیر برخی از روستائیان در راه مانده‌اند و منتظر حضور عوامل راهداری هستند.

به گزارش سفیرافلاک، با آمدن فصل پاییز و زمستان «مسدودی راه» دغدغه برخی از ساکنان روستاهای الیگودرز می‌شود، روستائیانی که به دلیل محرومیت از راه دسترسی مناسب، نصف سال را در سختی و مشقت می‌گذرانند و داشتن جاده آرزوی دیرینه آنها شده است.

در پی بارش‌هایی که طی چند روز گذشته در استان لرستان داشتیم، علاوه بر باران، برف نیز  رنگ زمستانه‌ای به چهره برخی از مناطق الیگودرز بخشید و در مناطقی همچون شول آباد بارش آن به ۱۵ سانتیمتر رسید. اما با بارش این نعمت الهی، مردمی که همواره دغدغه بسته شدن راه دارند در نبود امکانات و متصدی راهداری با مشکلاتی مواجه شده‌اند.

علی رغم اینکه تاکنون اقدامات زیادی در زمینه راهسازی انجام گرفته اما بخشی از ساکنان روستاهای الیگودرز به دلیل نداشتن جاده دسترسی مناسب با اولین بارش پاییزی با مسدودی راه رو به رو شده‌اند، از این رو با تماس با پایگاه خبری سفیرافلاک درخواست پیگیری برای بازگشایی مسیر را دارند.

هم اکنون چندین خانوار از روستای دشت خانی شاهرود از توابع بخش زز و ماهرو در راه مانده‌اند و به دلیل خرابی مسیر نتوانسته‌اند زن و بچه خود را به روستا برسانند و  امید دارند که پیغام آنها از این رسانه به گوش مسئولان مربوطه برسد تا شاید گشایشی در مسیر حاصل شود.

یکی از اهالی روستای دشت خانی ززوماهرو در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: راه دسترسی چندین روستا از بخش ززو ماهرو هم اکنون قطع است و برای رفت و آمد با مشکل مواجه شده‌ایم.

وی افزود: با توجه به خاکی بودن جاده دسترسی این روستاها، چندین سال است که همین وضعیت را داریم و به هنگام بارش برف و باران راه دسترسی قطع و با مشکلات فراوانی رو به رو می‌شویم.

عیسوند عنوان کرد: هم اکنون نیز به دلیل قطعی راه، درب بخشداری ززو ماهرو معطل مانده‌ایم و به دلیل خرابی راه امکان تردد وجود ندارد و به همراه زن و بچه و دام در راه مانده‌ایم.

وی بیان کرد: جاده دسترسی که هم اکنون مسدود است راه ارتباطی حدود هشت روستاست که به دلیل بارش‌های اخیر و ریزش بسته است و اکنون با زن و بچه بلاتکلیف مانده‌ایم و در بخشداری هستیم تا چاره ای برای ما اندیشیده شود.

قطعی راه دسترسی روستاهای بخش ززو ماهرو

یکی دیگر از اهالی روستای دشت خانی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: جاده ما به دلیل بارندگی‌های اخیر بسته شده و در حالت عادی هم فقط نیسان و یا تراکتور می‌تواند از آن عبور کند اگر از اهالی مریضی داشته باشد مجبور است در روستا بماند و از بین برود.

وی افزود: متاسفانه  کسی پاسخگو نیست حداقل راه روستا را با لودر بازگشایی کنند، چندین خانواده هستیم که در راه مانده‌ایم و امکان عبور از جاده را نداریم.

این ساکن روستای دشت خانی عنوان کرد: راه دسترسی که خراب است راه ارتباطی حدود ۳۰۰ خانوار بوده و همگی برای رفت و آمد با مشکل مواجه هستیم به طوری که چند روز پیش یک زن باردار را با برانکارد چوبی و با سر دست به مرکز درمانی رساندیم.

در راه ماندن روستائیان

یکی دیگر از ساکنان روستای چکان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهاردشت: از وقوع سیلاب تابستانه تاکنون راه دسترسی روستای ما بسته است تنها در فصل تابستان یک لودر آمد و نیم ساعت کار کرد به طوری که تنها رفت و آمد یک تراکتور امکان پذیر بود اما در پی بارش‌های اخیر با اینکه آسفالته است بسته شده و کسی پاسخگو نیست.

وی افزود: راه ارتباطی روستای چکان هم اکنون بسته است و طی روزهای گذشته یک مریض را با مشقت زیاد توانستیم به بیمارستان برسانیم بنابراین از مسئولان مربوطه تقاضا داریم هرچه سریعتر مشکل را دسترسی روستاهای بخش ززو ماهرو باز شود تا مردم بتوانند رفت و آمد داشته باشند.

قربانی بخشدار ززوماهرو نیز در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک ضمن انتقاد از عملکرد راهداری الیگودرز اظهارداشت: متاسفانه راهداری شهر شول آباد متصدی ندارد و از طرفی لودری که در راهدارخانه مستقر است راننده ندارد و مردم به دلیل بسته بودن راه با مشکلات فروانی رو به رو شده‌اند.

وی افزود: هم اکنون گردنه شاهرود به روستای گلیچاس بسته است و راه دسترسی حدود ۱۵ روستاست و از آنجا این روستاها راه دسترسی مناسبی ندارند عوامل شرکت برق نمی‌توانند مشکل برق برخی از روستاها را برطرف کنند.

راهداری شوال آباد متصدی ندارد

بخشدار ززوماهرو عنوان کرد: راهداری شول آباد به حال خود رها شده است اگر حداقل یک راننده لودر حضور داشت می‌توانست بخشی از این مشکل را برطرف کند تا راه مردم باز شود.

وی بیان کرد: تعدادی از اهالی روستاهای بخش ززو ماهرو به دلیل قطعی راه به بخشداری مراجعه کرده‌اند اما با توجه به وضعیت راهداری کاری از دست ما برنمی‌آید.

گزارش از سکینه بیرانوند

انتهای پیام/