نجفی با بیان اینکه ۶۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری آماده اجرا است، گفت: عدم اعتبار مهمترین مشکل اجرای طرح های آبخیزداری می باشد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، شیرزاد نجفی اظهارداشت: استان لرستان در دو حوزه آبخیزداری دز و کارون قرار دارد که یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار در حوزه دز و مابقی در حوزه کرخه واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان الیگودرز در اجرای طرح‌های آبخیزداری پیشرو است بیان کرد:  ۴۲۵ هزار هکتار وسعت منابع طبیعی این شهرستان است که ۱۵۱ هزار هکتار مطالعات تفصیلی آن صورت گرفته و امروزه  ۹۱ هزار هکتار از وسعت موجود کار آبخیزداری آن انجام شده  و ۶۰ هزار هکتار هم آماده به کار می باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان افزود: در حال حاضر عدم اعتبار برای اجرای طرح های آبخیزداری تنها مشکل موجود است که پنج میلیارد تومان برای حوزه آبخیز داری در سال جاری جذب شده است.

نجفی بیان کرد: سال گذشته در سه حوزه مرگسر، کیورز و گایکان عملیات اجرایی طرح آبخیزداری صورت گرفته و امسال هم سه حوزه کوچری، مرگسر و شول آباد آماده اجرای طرح می باشند.

وی یادآور شد: سقف اعتبار در کشور  برای استان لرستان مربوط به دو حوضه کرخه و کارون است که ضعیف ترین اعتبار هم متاسفانه به این دو حوزه اختصاص داده شده و لرستان  فقط از این دو محل که خیلی ضعیف هستند اعتبار می گیرد.

انتهای پیام/