تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان با کسب دو پیروزی در رقابتهای جام جهانی ۲۰۲۲ آذربایجان به دیدار فینال راه یافت تا امشب برای کسب جام قهرمانی به میدان برود.

به گزارش سفیرافلاک، تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان روز گذشته با سرمربیگری حسن رنگرز و ترکیبی جوان و باانگیزه در رقابتهای جام جهانی ۲۰۲۲ آذربایجان که در شهر باکو در حال برگزاری است به میدان رفتند.

نخستین مصاف فرنگی‌کاران کشورمان روز گذشته در جام جهانی با تیم ترکیه، قهرمان سال گذشته این مسابقات بود که شاگردان حسن رنگرز توانستند با نتیجه ۶ بر ۴ از سد حریف بگذرند.

سرمربی تیم ایران بعد از کسب نخستین پیروزی ایران اعلام کرد: «این نتیجه خیلی خوب و روحیه بخش بود چرا که ما در دیداری بسیار جدی در جام‌جهانی به مصاف ترکیه قهرمان سال گذشته این پیکارها رفتیم. ترکیه هم در تمامی اوزان از نفرات خوبی استفاده کرد ولی تیم جوان و باانگیزه ما کار بزرگی انجام داد و ثابت کردن می‌توانند شگفتی خلق کنند. ضمن اینکه پیش‌بینی ما مقابل ترکیه همین نتیجه ۶-۴ بود و حتی در اوزانی که نتیجه با برد همراه نبود بچه‌ها در مصاف با قهرمانان مدال‌آور به خوبی ظاهر شدند.»

تیم ایران در دومین دیدار خود در جام جهانی به مصاف تیم نه چندان مطرح قرقیزستان رفت و توانست در دیداری نسبتاً یکطرفه با نتیجه ۸ بر ۲ پیروز شود و به دیدار فینال برود. در سوی دیگر میدان هم تیم آذربایجان توانست در دور مقدماتی با نتیجه ۵ بر ۵ و با احتساب امتیاز مثبت ۲۲ به ۱۹ مقابل ستارگان جهان به پیروزی دست یابد و حریف تیم ایران در فینال شود.

حسن رنگرز بعد از دومین پیروزی شاگردانش و راهیابی به فینال نیز گفت: «شکست دادن قرقیزستان قابل پیش‌بینی بود و حالا امیدوار هستیم که شاهد برگزاری فینالی مهیج برابر آذربایجان باشیم. ما با جوانان خودمان به این مسابقات آمدیم، ولی مطمئناً آذربایجان به عنوان میزبان جام جهانی و نایب قهرمان سال گذشته با همه ظرفیت‌هایش در فینال به میدان خواهد آمد.»

بدین ترتیب طبق برنامه رقابتهای جام جهانی ۲۰۲۲ باکو، دیدار فینال بین تیم‌های ایران و آذربایجان ساعت ۱۸ امروز (یکشنبه) برگزار خواهد شد که پیش از آن تیم‌های منتخب ستارگان جهان و تیم‌های ترکیه در دیدار رده بندی به مصاف هم می‌روند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر