زیویار با اشاره به بحث ترویج فرهنگ نماز، گفت: زمینه تعلیم و تعمیق آموزه‌های نماز در دستگاه‌های اجرایی فراهم شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار در جلسه شورای اقامه نماز اظهار داشت: نماز همواره مورد تاکید انبیا و اولیا الهی بوده و مهمترین عبادت برای بندگان به شمار می رود و به تعبیری کلید در بهشت است، تاثیرات نماز علاوه بر آخرت انسان ها، بر دنیا و امورات آن نیز تاثیرگذار است و موجبات آرامش روح را فراهم ساخته و بر رفتار و کردار نیز اثر می گذارد. 

وی با اشاره به تاثیر نماز بر رفتارهای اجتماعی، افزود: نماز به واسطه نقشی که در به کمال رساندن انسان ها می گذارد بر رفتارهای اجتماعی نیز تاثیرگذار است و کاهش ناهنجاری های اجتماعی بخشی از تاثیرات نماز به شمار می آید.

استاندار لرستان گفت: در بحث ترویج فرهنگ نماز علاوه بر انجام اقدامات در حوزه سخت افزاری، لازم است در جهت تعمیق و تعلیم آموزه های این فریضه الهی تلاش شود و دستگاه های اجرایی در این رابطه نقش بسزایی دارند.

زیویار تصریح کرد: برای ادا شدن حق مطلب در بحث ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی ضرورت دارد دستگاه های اجرایی شرایط را در ادارات چه از حیث امکانات و چه از لحاظ انجام فعالیت های فرهنگی اجرایی کنند. 

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت اساتید و روحانیون در آموزش آموزه‌های فرهنگ نماز بسیار مهم است و تکریم ائمه جماعات در ادارات نیز از نکات مهمی است که باید مد نظر دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

انتهای پیام/