عباسیان با بیان اینکه 2 مجوز گردشگری کشاورزی در استان صادر شده است، گفت: نشست ملی گردشگری کشاورزی به میزبانی لرستان برگزار می شود.

حجت اله عباسیان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: استان لرستان در کشاورزی ظرفیت های بسیار زیادی دارد، طی دو سال گذشته موضوع گردشگری کشاورزی در دستور کار قرار گرفته و تاکنون در استان لرستان دو مجوز در این راستا صادر شده است.

وی افزود: کشاورزان زیادی هم که ظرفیت های فراوانی داشتند، برای دریافت مجوز گردشگری کشاورزی اقدام کرده اند که اجرای این کار در توسعه گردشگری در این بخش نقش مهمی دارد.

رئیس گروه گردشگری میراث فرهنگی لرستان تصریح کرد: در همین راستا نشست ملی گردشگری کشاورزی به میزبانی لرستان روزهای ۱۹ و ۲۰ آبان با حضور ۱۵۰ کارشناس از سراسر کشور برگزار می شود.

عباسیان گفت: ظرفیت لرستان در بخش کشاورزی شامل باغات انار، سیب، زردآلو، شیلات، زنبور عسل و دامداری است که فرصتی برای توسعه صنعت گردشگری است البته صدور مجوز گردشگری کشاورزی به این معنا نیست که کشاورز اقدام به ساخت و ساز کند بلکه از ظرفیت باغات و یا ظرفیت های دیگر در این بخش می تواند در جهت جذب گردشگر استفاده نماید.

انتهای پیام/