در پی بارش‌های اخیر راه دسترسی چندین روستای بخش ززوماهروی الیگودرز خراب و مسدود شده بود که با پیگیری این پایگاه خبری، جاده بازگشایی شد اما مردم خواستار زیرسازی این جاده هستند تا با بارش دیگر دوباره مسدود نشود.

به گزارش سفیر افلاک، با اولین بارش پاییزی مردم و به ویژه کشاورزان خوشحال شدند که بالاخره این باران دیر هنگام بر سر دشت‌های این دیار فرود آمد و کام تشنه آنها را خیساند اما کمی آن طرف‌تر باران «راه خاکی» چندین روستای بخش ززو ماهروی الیگودرز را خراب کرد و باز هم مردم ماندند و راهی که آنها را به مقصد نمی‌رساند.

در پی بارش‌های اخیر و قطع شدن راه دسترسی چندین روستای بخش ززوماهروی الیگودرز به خواسته چند تن از اهالی این روستاها، پیش از این در گزارشی با عنوان « قطعی راه دسترسی روستاهای ززوماهروی الیگودرز؛ مردم در راه مانده‌اند» به این موضوع پرداختیم که پس از انتشار این گزارش مسئولان مربوطه یک لودر در مسیر مذکور مستقر کردند تا مسیر رفت و آمد مردم را هموار کند.

با مستقر شدن یک دستگاه لودر مسیر این روستاها بازگشایی شده است اما مردم بیم آن را دارند که با آمدن باران دیگر مجدد مسدود شود از این رو خواستار زیرسازی این جاده هستند تا یک بار برای همیشه این مشکل چند ساله برطرف شود.

حسین خان رشیدی عضو شورای روستای گلی چاس از توابع بخش ززو ماهروی الیگودرز در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهارداشت: از روستای پیرامام که وارد جاده خاکی می‌شویم اولین روستا شاهرود است سپس روستاهای دشت خانی، تیرنان، آب گرمک،  بنگ، گلی چاس سفلی، گلی چاس اولیا و روستای زیبا قرار دارند که تمامی این روستا یک راه دسترسی دارند و هیچ جاده فرعی دیگر برای تردد ندارند از این رو وقتی راه خراب می‌شود راه تمامی این روستاها قطع می‌شود.

وی افزود: ۱۶ سال است که راه شکافی روستاهای مذکور انجام شده و ما فقط با یک تراکتور یا نیسان می توانیم عبور و مرور داشته باشیم اما هر موقع فصل بارندگی شروع می‌شود ما برای تردد با مشکل مواجه می‌شویم.

عضو شورای روستای گلی چاس با بیان اینکه از‌ روستای پیرامام تا گلی چاس ۳۰ کیلو متر است عنوان کرد: کرایه تراکتور  برای عبور از این مسیر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است و متاسفانه تاکنون پیگیری های ما برای زیرسازی این جاده به نتیجه نرسیده است بنابراین از مسئولان مربوطه درخواست داریم که مشکل مردم این منطقه را هرچه زودتر برطرف کنند.

انتهای پیام/