سوری گفت: بانک خون اورژانس پیش بیمارستانی در پروازهای امداد هوایی مستقر می شود.

علی سوری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: در دسترس بودن خون و یا فرآورده های خونی مورد نیاز در زمان بروز حوادث برای نجات جان بیماران از اهمیت خاصی برخوردار است، از همین رو استقرار بانک خون اورژانس پیش بیمارستانی در پروازهای امداد هوایی می تواند زمان دریافت خون را تسریع کند.

وی افزود: در صورت وقوع حادثه، اگر مجروحی نیاز به خون داشته باشد در کمترین زمان می توان خون  مورد نیاز را به فرد مصدوم تزریق کرد چرا که زمانی بالگرد هوایی به بیمارستان می رسد می تواند برای بیمار حیاتی باشد.

مدیرکل انتقال خون لرستان تصریح کرد: در همین راستا این مهم از مدتها قبل در دستور کار قرار گرفته و طی ماه های آینده بانک خون اورژانس پیش بیمارستانی در اورژانس هوایی مستقر می شود.

سوری از کاهش ۲۵ درصدی اهدای خون در مهرماه خبر داد و گفت: آمار اهدای خون در مهرماه نسبت به شهریور ماه کاهش یافته البته هر ساله با سرد شدن هوا اهدای خون با کاهش روبرو است ولی بیماران زیادی نیازمند خون هستند تا بتوانند به زندگی خود ادامه دهند.

وی بیان کرد: می طلبد اهداکنندگان مستمر، بیماران را فراموش نکنند و در زمان هایی که می توانند با اهدای خون خود، زندگی دوباره را به آنها هدیه دهند.

انتهای پیام/