زیویار با اشاره به استعداد فرودگاه خرم‌آباد برای انجام پروازهای تجاری و مسافربری به خارج از مرزهای کشور، خواستار افزایش تعداد پروازهای فرودگاه خرم‌آباد و توسعه زیرساخت‌های لازم شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار با اشاره به تعدد ظرفیت های بی نظیر لرستان در زمینه تولید محصولات مختلف که قابلیت صادرات به خارج از کشور را دارند و لزوم تلاش در جهت به فعلیت رساندن این ظرفیت ها، اظهارداشت: توسعه پروازها ارتباط مستقیم با رونق اقتصادی استان دارد و مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: اهمیت برقراری پروازهای مستقیم از فرودگاه خرم آباد به سمت مشهد و عتبات عالیات و پرواز های تجاری از مهمترین محورهای این جلسه بود که در این رابطه گزارشی از وضعیت زیرساخت های فرودگاه خرم‌آباد به رئیس سازمان هواپیمایی کشور ارائه شد.

استاندار لرستان تصریح کرد: با توجه به قابلیت فرودگاه خرم آباد برای فرود هواپیماهای پهن پیکر، زمینه استفاده از این ظرفیت در جهت حمل و نقل انواع کالا به صورت هوایی در استان مهیاست که این موضوع در دیدار امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه فرودگاه خرم‌آباد مستعد انجام پروازهای تجاری و مسافربری است، بیان کرد: فرودگاه خرم آباد به واسطه موقعیت جغرافیایی استان در غرب کشور، شرایط را برای حمل و نقل انواع محموله های صادراتی از طریق هوایی به خارج از مرزها به ویژه کشورهای منطقه داراست.

زیویار خاطرنشان کرد: فرودگاه خرم آباد علاوه بر پروازهای مسافرتی، می تواند در زمینه تجارت کالا نیز موفق عمل کند و موجبات رونق اقتصادی استان از این طریق فراهم شود که در این دیدار بر لزوم راه اندازی ‌پروازهای تجاری تاکید شد.

وی با بیان اینکه رئیس سازمان هواپیمایی کشور در این دیدار بر استعدادهای فرودگاه خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: به منظور اجرایی نمودن این طرح راهبردی ضرورت دارد زیرساخت های فرودگاه خرم‌آباد متناسب با تجارت هوایی توسعه یابد.

انتهای پیام/