زیویار با اشاره به موافقت بانک ملی با تامین منابع ارزی لاستیک سازی خرم آباد، گفت: حجم سرمایه‌گذاری این طرح ۷ هزار میلیارد تومان است.


به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار در دیدار با مدیرعامل بانک ملی ایران اظهار داشت: تصمیم گیری در خصوص تصویب منابع ارزی طرح لاستیک سازی خرم آباد با عاملیت بانک ملی، توسط صندوق توسعه ملی مطرح شد که با موافقت اولیه مدیرعامل بانک ملی برای اجرایی شدن همراه شد.

وی افزود: حجم سرمایه‌گذاری این طرح هفت هزار میلیارد تومان است که این طرح در سال ۱۳۹۴ کلنگ زنی شده و پیشرفت فیزیکی آن در حال حاضر حدود ۲۰ درصد می‌باشد و تصویب تامین منابع آن از جمله مصوبات سفر رئیس جمهور به استان در سال گذشته می باشد که در صورت بهره برداری، این طرح برای هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند.

استاندار لرستان گفت: موضوع بعدی مطرح شده در این جلسه، تامین منابع ۳۲۵ میلیارد تومانی بخش کشاورزی بود که در این خصوص نیز مباحثی عنوان شد و موافقت بانک ملی با پرداخت افزایش حد اعتباری شرکت نساجی از ۱۲۰ به ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر موضوع جلسه بود که با موافقت بانک ظرف روزهای آتی پرداخت خواهد شد.

زیویار تصریح کرد: موضوع ماده ۵۶ جاده خرم آباد پلدختر توسط کنسرسیوم بانکی، مرکب از بانکهای ملی ،سپه و پاسارگاد با مدیریت بانک ملی، مورد دیگری بود که در این نشست پیگیری شد که این برنامه در دست انجام است و قسط اول آن توسط این بانکها تامین و پرداخت شده است.

انتهای پیام/