آیت اله اعرافی با بیان اینکه دشمنان قصد مخدوش کردن گفتمان انقلاب را دارند، گفت: ملت با بصیرت ایران توطئه ها را خنثی می کنند.

به گزارش سفیرافلاک، آیت اله علیرضا اعرافی ظهر امروز در شورای اداری خرم آباد که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: روح انقلاب اسلامی و پرتویی از خون شهیدان در لبنان حزب اله را آفرید و امروز در دیگر کشورها عظمت و شکوه آفریده که دشمن را عصبانی کرده است.

وی افزود: در شرایط امروز کشور که پرچم اسلام در جهان به وسیله ایران برافراشته شده است مسئولیت ها را سنگین می کند و اگر بخواهیم نظام مدیریتی منسجم و قوی داشته باشیم و آسیب نبینیم باید مواردی را رعایت کنیم که رویکرد امانت پنداری در کار باید مد نظر باشد چرا که امانت مردم و امانت رهبری و امانت از خداست.

مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه رویکرد مذکور باید عمق پیدا کند و در جان و دل مسئولان باشد، گفت: مسئولان کار را برای خدا انجام دهند و اگر با نیت پاک انجام شود خدایی می شود، رویکرد معنوی و اخلاقی اگر در کارها حاکم شود می تواند تحول ایجاد کند که لازم است در ادارات مختلف نامه های نهج البلاغه نمایش داده شود.

آیت اله اعرافی بیان کرد: همه دنیا روی سلامت اداری تاکید دارند ولی متاسفانه سلامت اداری با شاخصه های اسلامی فاصله دارد، هر مدیری باید شاخصه های سلامت اداری را بالا ببرد و این وظیفه خطیر مدیران است و مدیریت صحیح و سالم ضمن پرداختن به مسائل خرد در عین حال باید یک منطق کلان راهبردی باشد و برنامه ریزی برای مسائل کلیدی راهبردهای خرد و کلان داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: داشتن نگاه جامع با اولویت محورهای مهم جامعه و هم افزایی میان دستگاهی وجود داشته باشد، اگر دستگاه‌ها با هم تعامل داشته باشند کارها بیشتر پیش می رود چرا که دستگاه‌ها باید برای حل مشکلات مانند یک زنجیر به هم پیوسته باشند.

مدیر حوزه های علیمه کشور اظهار داشت: مدیران و مسئولان باید به اسناد بالا دستی و برنامه های جامع دولت ها آگاهی داشته باشند و بودجه سالانه استان باید دقیق توسط مدیران مطالعه شود تا بتوانند به خوبی برنامه ریزی کنند.

آیت اله اعرافی افزود: دستگاه اداری، علم و فرهنگ را در صدر داشته باشد و آموزش و پرورش و حوزه ها و دانشگاهها سه ضلع هستند که باید حمایت شوند به طوری که بزرگان و علما از این سه ضلع بودند که با فکر و خوب پیشرفت کردند.

وی خاطرنشان کرد: حوزه علمیه نهادی هزار ساله و ریشه دار است که در عالم موثر و نقش آفرین بوده است و سلامت و پویایی حوزه به عنوان میراث تاریخی باید حفاظت شود.

مدیر حوزه‌های علیمه کشور گفت: شاخص های رشد و توسعه ایران و دستاوردهای ایران فراوان است که اینگونه دشمنان پای کار آمدند تا گفتمان انقلاب را مخدوش کنند، اما مردم در ۱۳ آبان با همه سختی ها و مخاطرات پای کار آمدند و این ملت با بصیرت هستند و این در حالیست که دشمنان قصد گرفتن افتخارات ایران را دارند و قبول ندارند که ایران با وجود تحریم ها هم پیشرفت می کند ولی در نهایت دشمنان با شکست مواجه می شوند.

انتهای پیام/