زیویار با بیان این که شهدا شناسنامه ی ملت هستند گفت: تبیین فرهنگ شهادت در جامعه ضروری است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: شهدای ما با الگو بودن در ایثار و گذشت عامل هویت بخشی به جامعه‌ی ما هستند.

وی افزود: ادبیات شهادت بعد از انقلاب اسلامی با هیچ برهه ای از تاریخ مگر در زمان ائمه اطهار (علیهما السلام) قابل مقایسه نیست و همین ویژگی به عنوان یک الگو و چراغ هدایت برای ساماندهی و انجام خیلی از کارها کافی است.

استاندار لرستان با اشاره به خصایص سردار دل ها شهید قاسم سلیمانی، عنوان کرد: ما هر زمان حاج قاسم را می دیدیم احساس می کردیم یک شهید را رویت می کنیم که این همان خصلت از قبل رشد یافته ی شهادت است.

وی دفاع از جامعه را به عنوان یکی از مهم ترین خصوصیات شهدا برشمرد و تصریح کرد: شهدا علاوه بر این یک نقش مهم دیگر بعد از شهادت خود دارند و آن هم تأثیراتی است که به عنوان چراغ راه با تأثیر بر ساختار فرهنگی جامعه نقش هدایت گری خود را در ترویج ایثار و از خودگذشتگی بر جای می گذارند البته بخش عمده ی تأثیرات فرهنگ شهادت در جامعه به خود ما بر می گردد.

زیویار بیان کرد: تمامی مسئولان ما در دستگاه های اجرایی و فعالان حوزه ی فرهنگی و اجتماعی باید فرهنگ شهید و آرمان های شهید را به خوبی در جامعه تبیین کنند.

وی اظهار داشت: در استان لرستان ظرفیت های زیادی در حوزه ی فرهنگ ایثار و شهادت وجود دارد که شهدای امنیت در چند وقت اخیر نمونه ی بارز آن است.

استاندار لرستان گفت: علیرغم این که جمعیت استان لرستان حدود سه درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهد اما بیش از هفت درصد شهدای کشور از استان لرستان بوده اند که مایه ی افتخار مردم استان است.

زیویار بیان کرد:مردم ما در استان لرستان نه تنها نمره‌ی قابل قبولی در جدایی از اغتشاشات اخیر کشور داشتند بلکه شهدایی را در دفاع از امنیت در استانهای دیگر کشور تقدیم انقلاب و مردم کردند.

وی در ادامه به موضوع تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگر و شاهد شاغل در دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت: ما هفته ی گذشته نشستی را با رئیس اداره ی استخدامی کشور برگزار کردیم که خوشبختانه تصمیمات خوبی در این باره اتخاذ شد.

انتهای پیام/