حجت‌الاسلام شاهرخی با بیان اینکه هدف از جهاد تبیین، هدایت است، گفت: جهاد تبیین برای رفع اختلاف و تفرقه و همان ید واحد شدن است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در مراسم عمامه گذاری طلاب اظهار داشت: انسان در طول عمر در دوره های مختلف مسئولیت های مختلفی دارد، در یک مرحله به سن تکلیف می رسد و در ادامه زندگی و مسئولیت هایی متوجه انسان می شود و برای روحانیت ورود به حوزه علمیه مسئولیتی مضاعف و متفاوت است و ملبس شدن مسئولیتی دیگر است.

وی افزود: لباس روحانیت مسئولیت سنگینی دارد و هم خود ما و هم مردم متوجه این مسئولیت هستند به طوری که سوالات خود را جویا می شوند اما این مسئولیت الزاماتی دارد که یکی از آنها کسب علم و دانش است و ظرفیتی باید در انسان ایجاد می شود که پاسخگوی مراجعان باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: روحانیون آنچه یاد می گیرند و یاد می دهند باید خودشان به آن عمل کنند و در همین راستا است که جهاد تبیین هم مطرح می شود و به محض ورود به حوزه علمیه و ملبس شدن تعلیم و تربیت، تحقیق و تدریس در کنار هم است.

حجت‌الاسلام شاهرخی عنوان کرد: تبیین برای هدایت است و اینکه راهزنان ایستاده اند برای اینکه باطل را حاکم کنند که در این زمینه جهاد تبیین برای رفع اختلاف و تفرقه است و همان ید واحد شدن است.

وی خاطرنشان کرد: امروز پرچم جهاد تبیین برای هدایت روی دست طلبه ها قرار دارد که برای اقامه حق است.

انتهای پیام/