ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه عقب ماندگی لرستان با جهش و تحول جبران می شود، گفتند: موقعیت راهبردی ایران در نظم نوین جهانی حائز اهمیت است.


به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد با اشاره به روز کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: کتاب نقش مهمی در ارتقای فرهنگی و رساندن جامعه اسلامی به تمدن اسلامی تاثیر فراوانی دارد، ایران که مشعل دار معرفت و فرهنگ و کتاب است انتظار می رود بیش از این به کتاب و کتابخوانی روی آورده شود.

وی افزود: باید کتاب در دسترس مردم باشد و فضای کتابخانه ها افزایش یابد، همچنین فضای مناسبی در استان شکل گیرد و با تدابیری که مسئولان به کار می گیرند امیدواریم کتابخوانی را بیش از آنچه در جامعه است رواج یابد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به سالروز شهادت شهید همدانی گفت: ایشان فردی متقی و پدر اقتدار موشکی ایران است که در ۲۱ آبان سال ۹۰ به شهادت رسیدند، در حالی که جوان ۱۸ ساله ای بود توانست بُرد خمپاره ها را دروان جنگ تحمیلی افزایش دهد و سپس سامانه توپخانه را تشکیل و با مجاهدت علمی موفق شد در دوران تحریم و سخت در سال ۶۳ موشک تولید نماید و امروز موشک به عنوان امر بازدارنده و ممتاز در نظام جمهوری اسلامی ایران می درخشد.

وی تصریح کرد: از دیگر مناسبت های این هفته،ارتحال علامه طباطبایی است که از ایشان آثار گرانبهایی به جا مانده که تفسیر المیزان نمونه آن است، شخصیتی که موفق شد شاگردانی بزرگ و برجسته ای را در عالم اسلام تربیت کنند.

شاهرخی بیان کرد: روزها و هفته هایی را پشت سر گذاشتیم و دشمنان خارجی با تحریکاتی که انجام دادند و بیش از ۲۰۰ رسانه را به کمک گرفتند، آشوبهایی را در کشور رقم زدند البته اهدافی داشتند که تضعیف ایران در منطقه با ایجاد اختلاف های مذهبی و قومی و با حمایت از ترویست های تبهکار و تبدیل ایرن پیشرفته به کشوری ضعیف و تضعیف گروه های مقاومت را در نظر داشتند.

امام جمعه خرم آباد گفت: وقتی کارنامه نظام جمهوری اسلامی را مطالعه می کنیم و به گذشته نگاه می کنیم، می بینیم روزی دنیا در دست دو ابرقدرت شرق و غرب بود و هر دو با پیروزی انقلاب اسلامی ایران مخالف بودند و می گفتند سقوط رژیم پهلوی به نفع نیست اما امام(ره) فرمودند نه شرقی نه غربی و در مقابل اینها ایستادند و انقلاب که در آن زمان، انقلابی نوپا بود تسلیم نشد و بر همگان پیروز و به راه خود ادامه داد.

شاهرخی خاطر نشان کرد: آنایی که می خواستند نظام را ساقط کنند یکی پس از دیگری به آرزو ی خود نرسیدند و دنباله های آنان هم به آرزوی خود نمی رسند، از اول انقلاب کسانی که در آرزوی جایگزینی برای نظام ما بودند با حسرت از دنیا رفتند و گرفتار اعماق جهنم شدند و نظام محکم ایستاده است.

وی افزود: اتباع ۱۴ کشور در این آشوبها در کشور دستگیر شدند و ۶۰ کشور با ۲۰۰ کانال در وقایع اخیر کشور را مورد تهاجم قرار دادند و مطالب را واونه اطلاع رسانی کردند، به بیت المال خسارت زدند و افرادی به شهادت رسیدند اما مردم ما و جوانان انقلابی محکم در مقابل توطئه های اینان ایستاده اند و باید از این جوانان تشکر کرد که با درایت در صحه حضور دارند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: همه این ترتیبات برای این است که مردم را از حاکمیت جدا کنند ولی با خدمت گذاری خدمتگزاران در قوه مجریه، مقننه و قضائیه باید میزان خدمتگزاری به مردم را با کیفیت ادامه داد چون این تلاشها برای جدایی دولت از ملت بود، در همین راستا مصوبات سفر ریاست جمهوری با محوریت تولید و اشتغال هرچه سریعتر اجرایی شود ولی وضعیت استان به گونه ای است که مرکز نشینان در اجرای این مصوبات مدیران را یاری کنند.

وی اظهار داشت: تحول به تنهایی، عقب ماندگی استان را جبران نمی کند و جهش و تحول به همراه هم باشند تا اثرگذار باشد،در این زمینه قول هایی که برای محرومیت زدایی داده شده است می طلبد سریعتر محقق شود، تسریع در ساخت سد معشوره و راه آهن و فعالیت مضاعف راهگشا است، اعتبارات برای تکمیل سدها و شبکه های آبیاری، تامین اعتبار برای زیر ساخت های فرهنگی نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نظام اسلامی هر روز در حال پیشرفت است

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته بروجرد، اظهار داشت: شهادت شهید تهرانی برکات فراوانی داشت و آثار و شاگردان این شهید امروز ایران را به قدرت بزرگ موشکی جهان تبدیل کرده است.
وی افزود: اعتقاد و ایمان به خداوند باعث شد که در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام با دست خالی حماسه آفریدند و خرمشهر و سوسنگرد و بستان را آزاد کردند و ایران اسلامی با آغاز انقلاب دنبال پیشرفت علمی بوده و این برای دشمنان سنگین است از همین رو آنان دانشمندان ایران را ترور کردند تا ایران پیشرفت علمی نکند.
امام جمعه بروجرد عنوان کرد: ایران کشوری صلح طلب است و هیچگاه شروع کننده جنگ نبوده است و در هر شرایطی از منافع خود دفاع کرده اما همواره پاسخ کوبنده به دشمنان داده است به طوری که در جنگ هشت ساله پاسخ محکمی به دشمن داده شده که امروز جرات تجاوز ندارند.
وی تصریح کرد: آمریکا یک کشور ناامن است و طبق آمار خودشان ۴۰۰ دانش آموز در یکسال با اسلحه کشته شده اند که حاکی از این است که آنان حرکات وحشیانه با مردم دارند و در یک کلمه، حقوق بشر در آمریکا معنایی ندارد و امروز آمریکا در حال غارت کشورهای دیگر است و تجاوز ادامه دارد که می خواهند کشور ها را به عنوان نوکر بگیرند.

حسینی بیان کرد: آنان در اتاق فکر خود هر روز توطئه برای ضربه زدن به نظام می کنند، منافقین، زنان فاسد و سلطنت طلبان در شبکه های تحت امر آنان فعالیت دارند و برای ضربه زدن به نظام توطئه می کنند.
امام جمعه بروجرد خاطر نشان کرد: وزیر آموزش و پرورش باید توجه داشته باشد که معلمان خائنی که تعداد آنان کم است و در کلاس به مقدسات توهین می کند را شناسایی کنند، معلمان و اساتید دانشگاهی انقلابی باید افراد خائن را شناسایی کنند زیرا آنان خائن به نظام هستند البته برخی کارمندان نیز که در ادارات به نظام خیانت می کنند باید شناسایی و برخورد قانونی شود.
وی گفت : خدا را شاکر هستیم که نظام اسلامی هر روز در حال پیشرفت است و پیشرفت موشکی ایران بسیار زیاد است که این اقتدار ایران را نشان می دهد، ایران در عرصه نظامی و موشکی پیشرفت های فراوانی کرده است و موشک قاره پیما ایران می تواند پایگاههای آمریکا و اسرائیل در کشورهایشان هدف قرار خواهد کرد.
حسینی بیان کرد: امروز آمریکا و اسرائیل در معرض خطر هستند و اگر دست از پا خطا کنند از تیر رس موشک های ایران در امان نخواهند بود و دانشمندان و اساتید جوان ایران اسلامی در سایه لطف خداوند به فناوری های بزرگ علمی دست یافته اند.
امام جمعه بروجرد گفت: امروز روحانیت در حال خدمت به ملت ایران در دورترین روستاها هستند و ملت ایران همواره پشتیبان روحانیت است و کسانی که از روی ناآگاهی عمامه از سر روحانیت می اندازند به حرف اتاق فکر دشمن عمل می کنند.

موقعیت راهبردی ایران در نظم نوین جهانی

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار کرد: قناعت در زندگی انسان ثمرات زیادی دارد و این شخص آبروی خود را در معرض نابودی قرار نمی دهد و زندگی خود را با آن چیزی که خداوند متعال به او داده است سپری می کند و باورمند به روز جزا است.

وی با اشاره به ضرورت قانع بودن به حق خود، افزود: صفت قناعت در مقابل حرص و طمع قرار دارد و میوه حرص نیز ذلیل بودن در دنیا و آخرت است.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه بایستی اسیر در دنیا نبوده بلکه امیر بر دنیا باشیم، عنوان کرد: یکی از مسائلی که در زندگی انسان بسیار مهم است، وجود آسایش، عزت و آبرو در زندگی می باشد چراکه باعث قوام زندگی است.

وی تصریح کرد: هر سکوتی که در آن تفکر نباشد غفلت است، هرکلامی که در آن یادی از ذکر نباشد،لغو است، خوشا به حال آن کسی که سکوت او فکر و کلامش ذکر می باشد و شبانه روز بر خطاهای خود اهل بکاء می باشد.

طهماسبی با اشاره به اینکه قانون اساسی بسیار مستحکم بوده و اصول قرآنی و اسلامی بر آن حاکم است، گفت: الان بعد از کرونا و جنگ اوکراین مسئله انرژی بسیار مهم است و یکی از کشورهای تاثیر گذار در تامین انرژی ایران است.

وی با اشاره به اهمیت توانایی دستیابی ایران به ماهواره قائم ۱۰۰ ، گفت: مشاهده می کنیم نقشه های آمریکا نقش بر آب شده است و دست مقاومت، قدرت برتر میدان می باشد و ایران امروز نظم قدرت آمریکا را بر هم زده است و اقتدار ما در سطح جهانی ارتقا یافته است.

امام جمعه کوهدشت بیان کرد:آمریکا و طرف های مقابل برجام، توان مقابله با اقتدار ایران را ندارند، دلار بایستی از مبادلات اقتصادی منطقه حذف شده و پول رایج هر کشور در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه امروز خط مقاومت نظم آمریکایی را در جهان برهم زده است، بیان کرد: در مسیله اخیر حزب الله به خوبی توانست از تجاوز نفتی اسرائیل ممانعت کند.

انتهای پیام/