حسن پور گفت: مجتمع کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا لرستان از لحاظ وجود جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و کشاورزی یک بسته کامل برای گردشگری کشاورزی محسوب می‌شود که به آسانی این ظرفیت‌ها را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.

به‌گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان، عطا حسن‌پور در دومین روز همایش ملی گردشگری کشاورزی که در مجتمع کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا لرستان برگزار شد، اظهار داشت: مجموعه کشت‌ و‌ صنعت فجر صفا خرم‌آباد پیوندی است بین کشاورزی و گردشگری که با این وسعت و حجم در غرب کشور و با رویکرد دانش‌بنیان، زمینه‌ای برای آموزش و تحقیقات علمی را فراهم کرده است.

وی افزود: هر گردشگر و پژوهشگری می‌تواند قسمت‌های مختلف این مجموعه مانند زنبورهای بامبل را مشاهده کند که شیوه زندگی و فرآیند عمل‌آوری آن خود پژوهشی منحصر به فرد است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی لرستان بیان کرد: کشت آب یا هیدروپونیک این مجموعه با این حجم مساحت برندی برای استان لرستان و غرب کشور محسوب می‌شود.

حسن‌پور خاطرنشان کرد: در محوطه مجموعه گردشگری فجرصفا و اطراف آن یک دهکده کوچک با برپایی سیاه‌چادرها به منظور ارائه بازی‌های بومی_محلی وجود دارد که برخی از آداب و رسوم و فرهنگ‌های این دیار را معرفی می‌کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: این مجموعه با ساختار تاریخی و مشرف به کوه است و بخشی از تاریخ لرستان نیز در دل آن نهفته است.

وی تصریح کرد: هر گردشگر از مسیر خرم‌آباد تا مجتمع کشت‌وصنعت فجرصفا از ۱۴ اثر تاریخی عبور می‌کند که این مصداق صنعت آگروتوریسم بوده و دارای یک ورودی از کوهدشت و یک خروجی از استان خوزستان است.

حسن‌پور افزود: مجتمع کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا لرستان از لحاظ وجود جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و کشاورزی یک بسته کامل برای گردشگری کشاورزی محسوب می‌شود که به آسانی این ظرفیت‌ها را در اختیار گردشگران قرار می‌دهد.

انتهای پیام/