حجت الاسلام شاهرخی گفت: ترويج مطالعه در جامعه و در ميان جوانان و نوجوانان يكي از مهمترين راه‌هاي توسعه فرهنگي است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: کتاب سرچشمه‌ حرکت بشریت در جهت تکامل علمی و معنوی می‌باشد تا جایی که خداوند سبحان معجزه رسول اعظم(ص) را کتاب قرار داد؛ از این رو ارج نهادن به کتاب و ارتقای جایگاه علم و دانش از مبانی اصلی دین اسلام است.

وی افزود: تاثیر عمیق کتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشیدن به پیشرفت روزافزون آن، انکارناپذیر است و نمی توان توسعه و رشد همه جانبه جامعه را بدون مطالعه و کتاب مورد بحث و نظر قرار داد از همین رو کتاب و کتابخوانی، از مقوله‌های قابل توجه فرهنگی است که ترویج آن در جامعه ضروری است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: هفته بزرگداشت کتاب و کتابخوانی و کتابدار فرصتی مغتنم برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است و اهمیت دادن به این موضوع خصوصاً ترویج مطالعه در جامعه و در میان جوانان و نوجوانان یکی از مهمترین راه‌های توسعه فرهنگی است.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: امیدواریم با تلاش و برنامه‌ریزی همه مسئولین، علاقه‌مندان و اندیشه‌ورزان شاهد توسعه و نهادینه شدن روزافزون فرهنگ کتابخوانی باشیم.

انتهای پیام/