ولی پور با بیان اینکه روند پرداخت مشوق های جمعیت تسریع یافته است، گفت: زمان انتظار برای دریافت این تسهیلات به حداقل رسید.

فریبا ولی پور در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در راستای افزایش جمعیت، مشوق هایی در نظر گرفته شده تا بتوان در این زمینه اقداماتی انجام داد که این مشوق ها شامل واگذاری زمین یا مسکن برای خانوارهای دارای فرزند سوم و بیشتر از آن است.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح در استان طی این مدت ۱۰ مورد سه قلو متولد شده اند که در اولویت دریافت تسهیلات فرزندآوری قرار دارند.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان تصریح کرد: مشوق بعدی خودرو است که به مادران این نوزادان واگذار می شود  که در این برنامه نیمی از خودروهای تولیدی به این طرح اختصاص یافته و علت کُندی واگذاری خودروها به این دلیل است که متقاضیان، خودروی خاصی را مد نظر دارند و تقاضا برای یک خودرو زیاد است.

ولی پور با تاکید بر پرداخت تسهیلات مشوق های افزایش جمعیت، گفت: تسریع در روند پرداخت این مشوق ها از وام ازدواج گرفته تا مشوق های فرزندآوری بسیار تاکید شده به طوری که متقاضیان باید در کمترین زمان بتوانند این تسهیلات را دریافت کنند و چنانچه افرادی برای دریافت این تسهیلات زمان زیادی در صف انتظار بودند، اطلاع دهند تا رسیدگی شود.

وی خاطرنشان کرد: به حداقل رسیدن زمان انتظار برای دریافت تسهیلات در دستور کار است و با بانکها هماهنگ شده که تسریع در پرداخت تسهیلات را در دستور کار قرار دارند.

انتهای پیام/