عزتی گفت: انتخابات شورای دانش آموزی در بیش از 4 هزار مدرسه استان لرستان برگزار شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از آموزش و پرورش لرستان، رضا عزتی اظهار داشت: این انتخابات تمرینی برای دانش آموزان است تا در انتخابات های مهم آینده که شرکت می کنند بهترین انتخاب را داشته باشند.

وی مشارکت دانش آموزان در تصمیم سازی و تصمیم گیری مدرسه را مهم دانست و افزود: شورای دانش آموزی بازوی مشورتی مدرسه هستند و در کیفیت بخشی به آموزش و تربیت در مدرسه نقش دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان مهمترین هدف در آموزش و پرورش را اجرای سند تحول بنیادی عنوان کرد و گفت:  یکی از ساحت های سند بنیادین آموزش و پرورش مشارکت پذیری دانش آموزان در تصمیمات مدرسه است.

وی با برشمردن ویژگی های انتخاب درست تصریح کرد: رای دادن دانش آموزان یک مسئولیت اجتماعی است و از همین ابتدا باید انتخابی درست داشته باشند و کسی را انتخاب کنند که پیگیر کارها و امورات شما باشد.

عزتی از اهداف تشکیل شورای دانش آموزی در مدرسه را  کاهش فاصله دانش آموزان با مدیر مدرسه و مسئولان آموزش و پرورش برای حل مسائل و مشکلات مدرسه برشمرد و افزود: این شورا باید بین دانش آموزان  اتحاد و همدلی ایجاد کند که امسال بیش از  ۳۲۰ هزار دانش آموز بالاتر از پایه سوم ابتدایی می توانند در انتخابات شرکت کنند تا دو هزار و ۹۰۰ دانش آموز را برای عضویت در شورای دانش آموزی مدارس استان انتخاب کنند.

انتهای پیام/