مرادپور با بیان اینکه بارش‌های لرستان از عصر چهارشنبه آغاز می‌شود گفت: احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح رودخانه‌ها، ایجاد رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها و ریزش کوه در مناطق کوهستانی وجود دارد.

بهروز مرادپور در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک در رابطه با آخرین وضعیت آب و هوای لرستان اظهارداشت: با ورود سامانه بارشی جدید به آسمان لرستان از عصر چهارشنبه بارندگی‌ها آغاز و پیش بینی می‌شود به طور متوسط بین ۲۰ تا ۴۰ میلیمتر بارش داشته باشیم.

وی افزود: برای مناطق شمالی و غربی استان تقریبا بین ۱۰ تا ۲۵ میلیمتر بارش پیش بینی می‌شود همچنین مناطق جنوب شرق و شرق استان مانند شول آباد و جنوب شهر الیگودرز ممکن است به صورت نقطه‌ای به بیش از ۵۵ میلیمتر برسد.

مدیرکل هواشناسی لرستان با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی تا غروب روز پنجشنبه ادامه دارد عنوان کرد: در پی این بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر، بالا آمدن سطح رودخانه‌ها، ایجاد رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها و ریزش کوه در مناطق کوهستانی وجود دارد.

وی بیان کرد: این سامانه همراه با بارندگی، رعد و برق و  وقوع تندبادهای لحظه‌ای، در ارتفاعات و در مناطق سردسیر همراه با رگبار برف و صاعقه است.

مرادپور گفت: پاکسازی جداول و لایروبی جداول و آبراه‌ها، اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌های فصلی، احتیاط لازم هنگام تردد جاده‌ای، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و چرای دام در مناطق مرتفع، حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و احتیاط در جابه جایی عشایر کوچ رو توصیه می‌شود.

انتهای پیام/