امیری با بیان اینکه مهمترین پیام حمله سپاه به مقر تروریستها این بود که امنیت خط قرمز ماست، گفت: قدرت جمهوری اسلامی ایران بار دیگر به دنیا نشان داده شد.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: مشخص بود که یکی از مکان های تروریست پرور که محلی برای تروریست ها شده، اقلیم کردستان عراق است که از مدتها قبل اخطارهایی داده شده بود که گروه های تجزیه طلب را اخراج یا خلع سلاح کنند ولی توجهی نکردند.

وی افزود: پنج گروه تجزیه طلب در شمال اقلیم کردستان حضور داشتند و از همانجا بر علیه کشور، فتنه هایی را طراحی می کردند از همین رو مقرهای این گروهک های تروریستی مورد هدف قرار گرفت و روز گذشته مقر فرماندهان کومله نابود شد.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: در این عملیات نیروهای سپاه، مقرهای گروهک تروریستی کومله و دموکرات را مورد هدف قرار داده و در هم کوبیدند و مهمترین پیام ایران این بود که امنیت خط قرمز ماست و آن را با هیچ چیزی عوض نخواهیم کرد و هر کسی بخواهد امنیت را خدشه دار کند مورد برخورد قرار می گیرد.

امیری بیان کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران کشور ضعیفی نیست که برخی از گروهک ها برای امنیت این کشور خط و نشان بکشند بلکه قدرت موشکی و پهبادی بسیار قوی دارد و یکی بزنند، ۱۰ تا می خورند و پاسخ های سختی در قبال کارهایی که انجام دهند دریافت خواهند کرد.

وی گفت: امروز اقلیم کردستان عراق باید سعی کند تا معاندان را از این منطقه بیرون کنند و بتوانند در امنیت زندگی کنند در غیر این صورت قاطعانه با معاندان و دشمنان برخورد می شود.

تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: ایران از مواضع اقتدار وارد شد و بار دیگر قدرت جمهوری اسلامی ایران به دنیا نشان داده شد که هیچ اقدامی از سوی دشمنان بدون پاسخ باقی نمی ماند.

انتهای پیام/