جوکار گفت: 90 هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب تبصره 18 برای راه اندازی واحدهای راکد در نظر گرفته شده است.

به گزارش سفیر افلاک، محمد صالح جوکار شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه سامان کاشی و نساجی بروجرد اظهار داشت: در صنعت، بحث اشتغال بسیار مهم است و هرچه صنایع غیر فعال، راه اندازی شوند می تواند اشتغال بیشتری را در جامعه ایجاد کند چرا که یکی از مشکلات امروز جامعه اشتغال است و برخی از واحدهای صنعتی به دلیل نداشتن نقدینگی، کهنه بودن فناوری و ماشین آلات به دلیل این که سوددهی ندارند تعطیل می شوند و این اقدام ضربه به تولید و اشتغال است.

وی با بیان اینکه احیاء واحدهای غیر فعال حائز اهمیت است چون زیر ساخت لازم را دارند، افزود: برای این مهم در مجموع ۹۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب تبصره ۱۸ در نظر گرفته شد که می تواند موثر باشد و اولویت با واحدهایی است که نیاز کمتری به تسهیلات دارند و زودتر به تولید می رسند.

رئیس کمیسیون امور داخلی مجلس با اشاره به صنایع بروجرد عنوان کرد: در بروجرد تولید بی وقفه ادامه دارد و نشان می دهد این شهرستان پرنشاط است و در راستای اشتغال، ایجاد تولید و ثروت گام بر می دارد.

وی با اشاره به اینکه کارخانجاتی وجود دارند که با اندک تسهیلات می توان آنها را احیاء کرد گفت: امروز از کارخانه سامان کاشی بروجرد بازدید انجام گرفت که می توان با احیا آن شاهد رونق تولید و اشتغال بود.

جوکار با بیان اینکه نمایندگان مجلس برای ایجاد اشتغال، رونق تولید و کسب و کار تلاش می کنند تصریح کرد: شعار دولت حمایت از تولید به ویژه در دانش بنیان و حرکت به این سمت است تا تولید بهتر و با فناوری بهتری تولید شود.

انتهای پیام/