قیاسیان گفت: ۱۸۴ میلیارد اعتبار عمرانی در دولت سیزدهم به پروژه های ورزشی نیمه کاره لرستان اختصاص یافته است.

به گزارش سفیر افلاک، سید آرش قیاسیان ظهر امروز در جلسه شورای اداری بروجرد که در فرمانداری برگزار شد با بیان اینکه در لرستان ۵۶ هزار ورزشکار سازمان یافته و ۶۰۰ هیئت ورزشی فعال وجود دارد اظهارداشت: از این تعداد ۱۲ هزار ورزشکار سازمان یافته در بروجرد وجود دارد و تعداد ۲۲ مکان ورزشی نیز فعال است.

وی افزود: در دولت سیزدهم ۱۸۴ میلیارد اعتبار عمرانی به پروژه های ورزشی نیمه کاره اختصاص یافت که هم اکنون ۳۰ پروژه در حال بهره برداری است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد: در بروجرد پروژه ورزشی ولایت نیمه کاره است که فاز اول با پنج هزار نفر در حال اجراست و ۷۵ درصد پیشرفت دارد که تا پایان سال آینده تکمیل می شود.

وی بیان کرد: همچنین هشت زمین چمن پیش بینی شده که به سرانه ورزشی بروجرد اضافه شود و امسال سه خانه روستایی با هزینه ۷۰ میلیون تومان تجهیز شدند.

عطا حسن پور مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان نیز در این جلسه گفت: از دو هزار و ۵۰۰ هکتار مساحت، ۲۷۰ هکتار بافت تاریخی منسجم در بروجرد وجود دارد و معماری لرستان را می توان در این شهر مشاهده کرد مانند مسجد جامع که کهن ترین مسجد غرب کشور است و متاسفانه در بی مهری و اختلافات مسئولان دچار مشکل شده است.

وی افزود: در این شهر ۲۰۰ کارگاه خانگی صنعتی فعال است که ۵۰ تا از این کارگاه ها مجوز دارند و یکی از هنرهایی که احیا شده حرفی بافی است که ۴۰ سال پیش منسوخ شده بود احیا شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: در زمینه گردشگری ۴۰ میلیارد تومان برای ساماندهی هتل ها اختصاص یافت که در کل استان هزار و ۴۰۰ تخت برای گردشگر وجود دارد.

حسن پور خاطر نشان کرد: با توجه به قدمت بروجرد در تولید صنایع دستی، نیاز است که توجه ویژه و جدی به این مهم صورت گیرد.

انتهای پیام/