کرم وند گفت: ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تنش آبی استان لرستان تخصیص یافته است.

به گزارش سفیر افلاک، حمید کرموند ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان بروجرد که در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: استان هایی با ظرفیت بالا رشدشان ضعیف شده و به سمت شهرهای بزرگ می روند که مشکلاتی ایجاد می شود بنابراین این روند باید معکوس شود که با ورود سرمایه و امکانات می توان این مهم را محقق کرد.

وی افزود: در لرستان سه هزار روستا وجود دارد و جز ۱۰ استان اول کشور هستیم که این نشان می دهد جمعیت مولد در کشور است و هیچ یک از روستاها از آب پشت سد، تامین آب شرب نمی شوند و بروجرد با این جمعیت و ظرفیت قابل توجه است.

مدیر عامل آب و فاضلاب لرستان عنوان کرد: در استان نتوانستیم سدهای آب شرب را تکمیل کنیم و قطعا باید برای آب شرب پایدار، برنامه ریزی و کار شود.

وی به لزوم تکمیل سد آبسرده و مخملکوه تاکید کرد و گفت: درصورت تکمیل پروژه های آبرسان می توان ۵۰ درصد مشکل آب پایدار را حل کرد که این دو پروژه تاکید وزارتخانه نیز هست و خطوط انتقال و تصفیه خانه هم بسیار مهم است.

کرموند تصریح کرد: پروژه های فاضلاب هم در دستور کار قرار دارند، در بروجرد ۴۰ درصد شبکه فاضلاب اجرا شده و با این اعتبارات کفایت نمی کند از طرفی در گذشته توجه جدی به آب شرب نشده است.

وی اظهارداشت: برای فاضلاب بروجرد ۱۵۰ میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده و قرار است مجتمع آبرسانی با هشت حلقه چاه در غرب بروجرد احداث شود همچنین ۴۰ میلیارد تومان برای تنش آبی استان لحاظ شد که از این میزان ۱۱ میلیارد مربوط به بروجرد است.

انتهای پیام/