ائمه جمعه استان با بیان اینکه بسیج عصاره ای از شجاعت ملت است، گفتند: پیروز این میدان نیز امت اسلامی ایران است و در نهایت دشمنان هستند که شکست می خورند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه خرم آباد، اظهار داشت: ۲۹ آبان آغاز هفته بسیج است که روح حماسی و ایثار و از خودگذشتگی ملتی است که بندبند زنجیرهای استبداد رژیم شاهنشاهی را از هم گسست و در هشت سال دفاع مقدس با دانایی و توانایی به اوج خود رسید و در تمام فراز و نشیب ها پیشرو در مقابل دشمنان خبیث و حیله گر ایستاد.

وی افزود: بسیج عصاره ای از شجاعت ملتی است که در درون و بیرون کشور در مقابل تبهکاران و تجزیه طلبان، منافقان و داعشی، کمربندی امنیتی برای انسجام ملت فراهم کرده است و شهدای زیادی از بسیجیان به شهادت رسیدند تا دختران و بانوان این سرزمین از تعرض داعشی ها مصون و در امان بمانند.

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: رهبری بسیج را به معنی حضور نیروهای متعهد، دانا و کارآمد در همه میدانها می داند و امروز بسیج در همه میدان های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، دفاعی، محرومیت زدایی فعالیت دارد.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: راه پیروزی بر مشکلات، اتکا بر توان داخلی و بهره گیری از نخبگان است، در عرصه هایی که موفق شدیم و ارتقا حاصل شد، فکر و اندیشه صاحبان ابتکار و نخبگان را می توان مشاهده کرد و سازمانها و ادارات بیش از گذشته نیازمند هستند تا با این نخبگان در اندیشه و عمل پیوند حاصل نمایند، در سازمانها و ادارات افراد خدمتگزاری هستند که برخی از آنها ۴۰ سال است مشغول به کار هستند و باید با تصویب قوانینی جای این افراد را به افراد نخبه و مبتکر سپرد تا موتور محرکه سازمانها و ادارات ما با قدرت بیشتری به حرکت خود ادامه بدهد.

وی بیان کرد: آمریکا از همه روشها برای آسیب زدن و برای جایگزینی نظام های مستقل از همه شیوه ها استفاده می کند، از کودتا، تحریم، جنگ تحمیلی، نفوذ، نبرد در فضای مجازی، جنگ اطلاعاتی، عملیات جاسوسی، فعالیت های دیپلماتیک برای اعتراض و اغتشاش از طریق آموزش هایی که به کار می گیرند یک جنگ ترکیبی است، رژیمی که امام(ره) آن را شیطان بزرگ نامید دانشکده های مختلفی دارد، دانشکده ترور، دانشکده کشته سازی، اندیشکده تبدیل اعتراض به اغتشاش، اندیشکده تبدیل اغتشاش به جنگ مسلحانه و ورود گروه ها تجزیه طلب و بدسابقه برای اینکه استقلال کشور را از بین ببرند.

امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: برای این مهم روشنگری و جهاد تبیین لازم است که طی این هفته نیز شاهد شهادت تعدادی از هموطنانمان بودیم، در چنین قضایایی دیگر جای مماشات نیست، آمریکا و دیگر گروه ها علنی اعلام کردند ما پشت این قضایا هستیم و امنیت خط قرمز نظام اسلامی است، اینکه موتورسواری به بسیجیانی حمله می کند که برای حفظ نظم و امنیت ایستاده اند و باید تدابیری اتخاذ شود.

وی بیان کرد: عده ای در مرکز کشور بازار را به تعطیلی بکشانند در شان ما نیست و این برخوردها و مماشات، تبهکاران را جسورتر می کند و مماشات بیش از حدف امنیت را کمرنگ می کند و تاخیر در اعمال قانون با چنین افرادی و آزادسازی با وثیقه آنها را جسورتر می کند و ترحم به ظالم ظلم بزرگی است.

امام جمعه خرم آباد خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش می تواند افراد متعهد و دانا تربیت کند تا بتوانند شهر و کشور را متحول کنند، انسان هایی که تاثیرگذار بوده اند از درون آموزش و پرورش بوده اند، اینکه تعداد اندکی در آموزش و پرورش اطلاعات نادرستی به دانش آموزان بدهند به دور از هوشمندی است و قطعا فرهنگیان متعهد و انقلابی در مقابل چنین سخنانی واکنش نشان خواهند داد و از افرادی که مصر به این کار هستند اعمال قانون خواهند کرد.

وی افزود: توجه به معیشت مردم باید مورد توجه مسئولان باشد و تامین برخی از اقلام دارویی و پزشک ضروری است، اشتغال و تولید دانش بنیان در استانی مانند لرستان لازم است، ارتقای سلامت نظام اداری همراه با اخلاق نیکو نیازمند و ضروری است و اعمال قانون در مورد کسانی که کارشان در سستی کار مردم است و در فتنه ها مواضعی همسو با دشمنان می گیرند که باید مدیریت عالی استان آن را در اولویت قرار دهد.

تفکر بسیجی تفکر اسلام ناب محمدی و تفکر ولایت مداری است

حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بروجرد با اشاره به هفته بسیج گفت: تفکر بسیجی تفکر اسلام ناب محمدی و تفکر ولایت مداری است، بسیجی یعنی پایبند به اسلام ناب بسیجی و فرهنگ قرآنی و پیامبر(ص) است، زندگی بسیجی ساده زیست است و به مدیریت جهادی اعتقاد دارد.

وی افزود: مدیریت جهادی تا جایی که فرد توان دارد کار می کند که باید در جامعه ترویج شود، بسیج بی ادعا مدافع امنیت جامعه است و در اغتشاشات اخیر بسیج در کنار نیروی انتظامی بوده است.

امام جمعه بروجرد تصریح کرد: مدافع واقعی انقلاب، بسیج است که در سادگی کامل زندگی می کنند و در مقابل دشمنان ایستاده اند.

حجت الاسلام حسینی گفت: بسیجیان بدون ادعا در مقابل اغتشاشگران ایستاده اند و کسانی که سلاح سرد یا گرم به دست داشته باشند و مردم را وحشت زده کردند باید مجازات شوند که لازم است قوه قضاییه قاطعانه برخورد کند و در مقابل اغتشاشگران باید با قاطعیت برخورد شود و این خواست مردم است که دیگر وقت آن رسیده که برخورد قاطع شود.

وی بیان کرد: در برابر امپراتوری رسانه ای قرار داریم و دشمنان دورغ های بزرگی به خورد مردم می دهند و برخی مردم نیز باور می کنند، باید توجه داشت که هر کسی که با خدا به جنگ برخاست شکست خواهد خورد و در این راستا بی حجابی و اسلحه کشیدن به روی بسیج و سپاه و نیروی انتظامی جنگ با خداست.

امام جمعه بروجرد افزود: دشمنان از اغتشاشات به جایی نخواهد رسید و پیروز این میدان نیز امت اسلامی ایران است.