امیری با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما گفت: 80درصد معایب شبکه برق برطرف شد و 10 درصد معایب به شاخه زنی درختان بر می گردد که در فصل شاخه زنی صورت می گیرد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق لرستان، مهران امیری اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما، در گام اول برنامه بازدید از شبکه فشار متوسط و شناسایی معایب شبکه از اواسط شهریور شروع و همزمان بیش از ۶۸ اکیپ عملیاتی نسبت به تعمیرات گسترده شبکه اقدام نموده اند و تاکنون ۹۰ درصد شبکه به میزان ۹ هزار و ۸۰۰ کیلومتر بازدید و ۸۰ درصد معایب شناسایی شده، رفع گردیده است.

وی افزود: ۱۰ درصد معایب به شاخه زنی درختان بر می گردد که در فصل شاخه زنی از آذر تا اسفند ماه با هماهنگی شهرداری ها انجام خواهد گرفت.

سرپرست شرکت توزیع برق استان به اقدامات صورت گرفته جهت کاور کردن شبکه اشاره و اعلام کرد: مناقصه خرید کاورهای عایق جهت نصب در مناطقی که پرنده زدگی داریم در حال اجراست که این موضوع ضمن کاهش خاموشی کمک شایانی در بحث جلوگیری از آسیب به پرندگان خواهد داشت.

امیری گفت: علاوه برتعمیرات برق که بر اساس قطع برق و اجرای عملیات تعمیرات است، این شرکت اکیپ خط گرم شامل دو پیمانکار و دو اکیپ شرکت دارد که به صورت خط گرم و در حالی که برق قطع نشده اقدام به تعمیرات شبکه می نمایند.

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان با اشاره به بارندگی های پیش رو، افزود: علاوه بر اکیپ های اتفاقات، ۴۸ اکیپ کمکی نیز ساماندهی شده اند تا در زمان بارندگی به اکیپ های اتفاقات کمک کنند.

امیری با بیان اینکه در بارندگی های آبان ماه امسال با اقدامات موثری که در دو ماه گذشته انجام دادیم شاهد کاهش ۶۰ درصدی خاموشی ها نسبت به اولین بارندگی سنوات قبل بودیم، عنوان کرد: امیدواریم با اقدامات گسترده ای که انجام شده بتوانیم تا پایان فصل سرد امسال این روند را داشته باشیم و زمستانی بدون خاموشی را سپری کنیم و در نهایت موجبات رضایتمندی هم استانی ها را فراهم نماییم.

انتهای پیام/