سرمربی و بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال آلمان اظهارات جنجالی‌اش درباره تیم ملی ایران و کارلوس کی‌روش را پس گرفت.

به گزارش سفیرافلاک، اظهارات یورگن کلینزمن اسطوره فوتبال آلمان و سرمربی سابق تیم ملی آمریکا بعد از پیروزی ایران مقابل ولز در جام جهانی، به قدری جنجالی شد که واکنش کارلوس کی روش و فدراسیون ایران را به دنبال داشت.

کلینزمن گفته بود: «کارلوس واقعاً به خوبی با تیم ملی و فرهنگ ایران سازگار است، او در آمریکای جنوبی با کلمبیا شکست خورد و سپس نتوانست با مصر به جام جهانی صعود کند و درست قبل از جام جهانی با ایران به میدان آمد؛ جایی که قبلاً مدت زیادی با این تیم کار کرده بود. این تصادفی نیست، این بخشی از فرهنگ آنهاست. آنها مدام روی گوش داوران خط و داور چهارم کار کردند و روی قضاوت آنها تأثیر گذاشتند. صحنه‌های زیادی وجود داشت که در تصاویر تلویزیونی ندیدیم. این فرهنگ آنهاست، آنها شما را از بازی خود خارج می‌کنند.»

کی روش هم شب گذشته با انتشار پیامی پاسخ کلینزمن را به این شکل داد: «مهم نیست چقدر به تو بابت آنچه در زمین فوتبال انجام داده‌ای احترام می‌گذارم ولی آن صحبت‌ها درباره فرهنگ ایران، تیم ملی فوتبال ایران و بازیکنانم، مایه شرمساری در فوتبال است. هیچکس نمی‌تواند اتحاد ما را خدشه‌دار کند چرا که این مسائل در سطح ما نیست، حتی اگر هم باشد دوست داریم تو را به عنوان مهمان به کمپ تیم‌های ملی دعوت کنیم؛ با بازیکنان ایران آشنا شوی و از آنها درباره ایران، مردم ایران، شاعران و هنرمندان، جبر (ریاضی) و تمام فرهنگ هزاران ساله ایران یاد بگیری و از بازیکنان ما بشنوی که چقدر آنها به فوتبال عشق می‌ورزند.»

کی روش سپس به کنایه کلینزمن را به کمپ ایران دعوت کرد تا از نزدیک تیم ملی کشورمان را ببیند اما به شرطی که سرمربی سابق آمریکا از عضویت در «گروه تحقیقات جام جهانی» استعفا بدهد.

بازتاب گسترده صحبت‌های کی روش و انتقاد فدراسیون ایران از کلینزمن، باعث شد تا سرمربی سابق آلمان امروز از موضع قبلی خود عقب بنشیند و توضیحات جدیدی را بدهد.

کلینزمن در گفتگویی اظهار کرد: هرگز از کارلوس یا تیم ایران انتقاد نکردم.

وی افزود: آنچه که من توصیف کردم، شیوه احساسی و عاطفی آنها بود که گاهی حتی قابل تحسین است.

سرمربی سابق آلمان تاکید کرد که با کارلوس کی روش تماس می‌گیرد تا اوضاع را آرام کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر