استاندار لرستان: تاکنون ۵۵ درصد از مصوبات سفر هیئت دولت به استان لرستان عملی شده است.

به گزارش سفیر افلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان فرهاد زیویار در حاشیه جلسه پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهور به استان لرستان اظهارداشت: در آذر ماه سال گذشته در همین ایام در حال برگزاری جلسات پیش سفر هیئت دولت به استان لرستان بودیم و در ۱۹ آذرماه سال گذشته سفر رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به استان لرستان انجام گرفت.

وی با اشاره به اینکه تقریباً یک سال از این سفر سپری شده است افزود: ره آورد این سفر تصویب ۱۷۵ طرح و پروژه بود که در اجرای مصوبات در معدل بالغ بر ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی انجام شده و حدود ۱۳ مورد نیز تکمیل صد درصدی داشته‌اند.

استاندار لرستان عنوان کرد: بالغ بر ۱۶ مورد جزء پروژه‌های بزرگ استان محسوب می‌شوند که بالغ بر ۸۵ الی ۹۰ درصد پیشرفت داشته‌اند و پیش‌بینی می‌کنیم این موارد تا پایان سال ۴۰۱ به نتیجه برسند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در آستانه سفر معاون رئیس جمهور به استان لرستان هستیم و ممکن است این موضوع پیش زمینه‌ای برای سفر دور دوم هیئت دولت به استان لرستان باشد به همین دلیل مروری بر پیشرفت پروژه‌های عمرانی و بررسی تکمیل واحدهای تولیدی داشتیم که دست اندرکاران و مدیران دستگاه‌های اجرایی، گزارشی در قالب یک جلسه سه ساعته ارائه کردند که براساس همین گزارش اکثر پروژه‌ها پیشرفت مطلوبی دارند.

زیویار با اشاره به اجرای دو ابر پروژه که رئیس جمهور به مردم لرستان و عده داد گفت: در زمینه ساخت سد معشوره و اجرای محور راه آهن دورود- خرم‌آباد- پلدختر – اندیمشک، علی‌رغم تمام محدودیت‌ها و مشکلاتی که در بحث فروش نفت و تحریم‌هایی که به صورت ظالمانه به کشور تحمیل شده‌اند، الحمدلله دولت مصمم به اجرای دو ابر پروژه ساخت سد معشوره و ساخت محور راه آهن درود، خرم‌آباد، پلدختر و اندیمشک است.

وی تصریح کرد: اعتباری که برای اجرای پروژه راه آهن لرستان در نظر گرفته شده است در طول انجام پروژه‌‌های عمرانی استان بی نظیر است که عدد و رقم آن را موکول می‌کنیم به حضور یکی از مقامات رسمی کشور که ممکن است رسماً بازدیدی از روند اجرای این پروژه داشته باشد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در صدد هستیم که با تخصیص اعتبار مورد نظر که ابلاغ شده و رقم آن ۱۰ برابر اعتبارات بودجه‌ای استان است موضوع را به جد پیگیری کنیم.

وی در رابطه با پیشرفت سد معشوره  نیز اظهارداشت: الحمدلله این پروژه در حال اجراست و علی‌رغم محدودیت‌ها و مشکلات موجود، پروژه دنبال می‌شود و مجری آن قول داده است که با اتمام فراز بند سد، پیشرفت آن از ۵ درصد به حدود ۲۰ الی ۲۵ درصد برسد.

انتهای پیام/