نخستین و بزرگترین سایت خصوصی تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی در لرستان افتتاح شد.

به گزارش سفیر افلاک، نخستین و بزرگترین سایت خصوصی تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی امروز با حضور علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و جمعی از مسئولان در لرستان افتتاح شد.

محسن امیری رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در این رابطه در گفتگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهارداشت: نخستین و بزرگترین سایت خصوصی تکثیر و پرورش گوزن زرد ایرانی امروز با حضور علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، استاندار لرستان و جمعی از مسئولان در خرم‌آباد افتتاح شد.

وی افزود: این سایت نخستین و بزرگترین سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد است که با هدف احیاء این گونه در خطر انقراض راه اندازی شده است.

رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان عنوان کرد: برای اولین بار بخش خصوصی و شرکت فجر صفا لرستان دارد کار پرورش گوزن زرد را در مجموعه ۶۰۰ هکتاری خرم‌آباد انجام می‌دهد که که کاملا زیستگاه طبیعی و منحصر به فردی این گونه است.

وی لرستان را یکی از زیستگاه‌های گوزن زرد ایرانی دانست و گفت: با توجه به اینکه قبلا این گونه در استان بوده و منقرض شده است اکنون به عنوان یک طرح معرفی مجدد به زیستگاه مطرح است.

امیری بیان کرد: هم اکنون در کشور هشت استان با مدیریت محیط زیست در تکثیر و پرورش گوزن زرد فعالیت دارند.

وی ظرفیت و قرارداد سایت بخش خصوصی تکثیر و پرورش گوزن زرد لرستان را ۲۰ گوزن برشمرد و تصریح کرد: فعلا چهار گوزن وارد مجموعه شده است که بعدا مابقی گوزن‌ها به این سایت وارد می‌شوند.

انتهای پیام/