سلاجقه گفت: ورود سوخت مازوت به نیروگاه‌های کشور 29.5 درصد کاهش یافت.

به گزارش سفیر افلاک، علی سلاجقه صبح امروز در جمع خبرنگاران شهرستان خرم‌آباد اظهارداشت: با توجه به اینکه کشور ما در زمینه سوخت‌های فسیلی داشته‌های مناسبی در جهان دارد حتما از این سوخت‌ها استفاده می‌کنیم.

وی افزود: در فرایند سوخت‌های فسیلی، مازوت یکی از فرآورده‌هایی است که انباشت آن در کشور خیلی بالاست و با توجه به شرایط تحریم شاید این ماده کمتر صادرات می‌شود در نتیجه ما نیز معمولا اجاره نمی‌دهیم.

رئیس سازمان محیط زیست کشور عنوان کرد: نیروگاه‌های ما پایه گاز سوز هستند ولی در شرایطی که متاسفانه هم مردم رعایت نمی‌کنند و هم سوخت در کشور ما ارزان قیمت است، مردم معمولا کم لطفی می‌کنند و رعایت نمی‌کنند همچنین در فصول سرد سال مصرف سوخت افزایش پیدا می‌کند که اینجا به ناچار باید از سوخت کمکی استفاده شود.

وی بیان کرد: در بحث سوخت کمکی، خوشبختانه ما امسال نسبت به سال‌های قبل وضعیت خیلی مناسبی داریم به طوری که تقریبا نسبت به سال‌های قبل، یک هفته قبل ۲۹٫۵ درصد مازوت کمتر وارد نیروگاه‌های ما شد.

سلاجقه گفت: در بحث نیروگاه‌ها با شرکت نفت به واسطه تهاترهایی که خودمان داشتیم، دارد کم کم به این سمت و سو می‌رود که گاز سوز انجام شود و از مازوت استفاده نکنیم.

وی تصریح کرد: در نیروگاه شهید منتظری اصفهان این کار در حال انجام است همچنین از وزارت نفت خواستیم که این اتفاق در نیروگاه شازند نیز بیفتد.

رئیس سازمان محیط زیست کشور اظهارداشت: برای نیروگاه‌هایی که به ویژه در کلان شهرها قرار دارند و بیشتر از بحث مازوت رنج می‌برند تهمیداتی ایجادشده است، شرکت نفت نیز قول داده که هم در بحث کیفی سازی و بهینه سازی سوخت کمک کند که این دارد اتفاق می افتد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با پدیده گرد و غبار گفت: با توجه به اینکه کشور مصر نیز در بحث گرد و غبار مشکل دارد اخیرا با وزیر امور خارجه مصر نشست داشتیم که از آنها خواستیم در نشست تهران و سازمان منطقه‌ای که دارد در ایران ایجاد می‌شود مشارکت کنند و ان‌شاءالله از توان کارشناسی طرفین استفاده شود.

انتهای پیام/