حسینی با بیان این که جاذبه انقلاب تحولی در دنیا ایجاد کرده است، گفت: اگر حوادث اخیر در هر جای دنیا رخ می داد کار حکومت تمام می شد ولی در ایران هیچ توطئه ای به هدف نرسیده است.

به گزارش سفیر افلاک، سید محمد حسینی امشب در جمع دانشجویان الیگودرز اظهار داشت: روز دانشجو روز شهداست، سه شهید ارجمندی که در اوج اعتراضات آن زمان به شهادت رسیدند و در ظلمت و تاریکی، نورانی شدند و تا امروز این روز گرامی داشته شده است که سه هزار شهید دانشجو تقدیم انقلاب اسلامی ایران شده است.

وی افزود: همان دانشجویان در جنگ پیشتاز بودند و در غربت و مظلومیت به شهادت رسیدند، در یک سال اول جنگ شرایط خاصی بود و در تقابل با دشمن همگی برای مبارزه با دشمن برخاستند، بعد از رفتن بنی صدر، شهدایی همچون شهید بهشتی و رجایی که تقدیم انقلاب شدند خون تازه ای در رگ مردم جاری شد و جبهه ها پر از نیروها و پیروزی ها حاصل شد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور عنوان کرد: دشمن متوجه شد که نمی تواند به اهدافش برسد، صدام اعلام کرده بود در تهران سخنرانی کند ولی نتوانست و نتوانستند بخشی از خاک را اشتغال کنند و امروز نسل جوان باید بداند و تاریخ را به خوبی و با دقت مطالعه کنند که جنگ هایی که صورت گرفته، بخشی از خاک را داده اند و تنها جنگی که ملت ایران سربلند شد جنگ هشت ساله بود که وجبی از خاک داده نشد.

وی بیان کرد: به مدد، مجاهدت، شجاعت و روحیه شهادت طلبی بود که دانشجویان در کنار سایر اقشار به جبهه ها رفتند و توانستیم سربلند باشیم و این فرهنگ ایثار و گذشت به کشورهای دیگر صادر و جاذبه انقلاب تحولی در دنیا ایجاد کرده است به طوری که امروز نخست وزیر عراق با افتخار در محضر رهبر انقلاب می آید.

حسینی گفت: آمریکا تلاش کرد عراق را اشتغال کند بنابراین داعش را ایجاد کرد تا دولت مقتدری تشکیل دهد و هدفشان ما بودیم ولی در عراق و سوریه سر جایشان نشستند، برخی سیاسیون می گفتند کاری با آنها نداشته باشیم ولی اقتضا می کرد که پیش دستی کنیم که در نهایت داعش شکست خورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حوادث اخیر اشاره و تصریح کرد: در اغتشاشات اخیر که یک تیم مجهزی بودند، طراحی کردند در شاهچراغ مردم را به رگبار بستند و نگفتند بچه است یا نه به طوری که در این حوادث شش دانش آموز و دو دانشجو به شهادت رسیدند؛ حرکت سرخ شهادت ادامه دارد و تا ملتی این را دارد تسلیم نمی شود و شکست نمی خورد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور اظهارداشت: اگر حوادث اخیر در هر جای دنیا رخ می داد کار حکومت تمام می شد ولی در ایران هیچ توطئه ای به هدف نرسیده است. در سال ۸۸ نیز نتوانستند و امسال همه تلاش خود را به کار گرفتند، پروژه هایی آمریکا در آن دخیل بود و می خواستند با نظام درگیر شوند تا جایی که دانشگاهی در خارج از کشور که مرکز ایران شناسی دارد ایده می دهد و حساب شده کار کردند، تقسیم کار کردند و سونامی رسانه ای را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: در همین حوادث اخیر برخی از کشورها اطلاعیه دادند و گفتند اتباع ما از کشور خارج شوند و سعی کردند فضایی متشنج را در سطح بین المللی ایجاد کنند و افرادی آموزش دیده به میدان آمدند، مگر می شود فردی عادی در ظرف مدت کوتاهی چند نفر را به شهادت برساند و چند نفر را مجروح کند؟ تخریب هایی را که انجام دادند و تلاش کردند تا در کمترین زمان به صورت حرفه ای توطئه کنند و دست به تخریب بزنند.

حسینی با بیان اینکه هزینه اغتشاشات را گاو شیرده آل سعود و کار رسانه ای را انگلیس انجام داد عنوان کرد: همه دست به دست هم دادند و به بهانه ای سعی کردند مردم را به خیابان بکشانند و سعی کردند همه چیز را برجسته کنند و نیاز است که همانطور که در گذشته دانشجویان پیشگام بودند در این مرحله نیز روشنگری، اطلاع رسانی و لایه های پنهان را آشکار کنند.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای جلوگیری از پیشرفت های ایران تصریح کرد: هدفشان این بود که این حرکت آغاز شده خدمت در دولت جدید، دچار وقفه شود. می بینند دولت مردمی و مجلس انقلابی است و دست در دست هم دادند تا کار کنند و به جای تنش هم عهد شدند تا مطالبات رهبری در حوزه های مختلف را اجرا کنند و می دانند که این سبب افزایش سرمایه های اجتماعی کشور می شود.

معاون امور مجلس رئیس جمهور عنوان کرد: طی هشت سال گذشته که بسیاری از کارها متوقف شد و آنگونه که باید به مردم خدمت نشد نارضایتی ایجاد شد و دشمن سعی کرد از این سو استفاده کند.

وی بیان کرد: در دولت جدید کارهای خوبی انجام شده است و در جهت خدمت به مردم تلاش می کند که تلاش برای متوقف کردن را در دستور کار قرار دادند ولی می دانند حرفشان خریدار ندارد.

حسینی گفت: در دولت جدید تعاملاتی با کشورهایی برقرار شده و همه نتایج اقتصادی دارد، کسری بودجه ای که سال گذشته داشتیم و یا برنامه هایی مانند رتبه بندی معلمان که یک دهه زمین مانده بود و مشکل داشتند دولت برای ساماندهی آنها اقدام کرد و سرمایه گذاری هایی هم در دستور کار است.

وی گفت: در پروژه های صنعتی و معدنی کارهایی در حال انجام است و با واحدهایی که در حال راه اندازی است فرصت شغلی ایجاد می شود، در کشور هفت هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان وجود دارد که باید فعال و تعدادشان افزایش یابد و نخبگان باید در این سمت فعال باشند و ایده دهند تا مشکلات برطرف شود.

معاون امور مجلس رئیس جمهور تصریح کرد: دولت جدای از مردم نیست و طی این مدت به مناطق مختلفی سفر کرده و بر این باور هستیم که باید حرفها را بشنویم و جوانان می توانند نظرات خوبی را ارائه دهند و انتظار داریم اساتید به آموزش بسنده نکنند و باید دانشجویان را پرورش دهند تا مسائل حل شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه هفتم توسعه در حال تدوین است افزود: برنامه پنج ساله بسیار مهم است که مسیر مشخص می شود که در حوزه های مختلف چه رشدی داشته باشیم و رهبری فرمودند باید مسئله محور باشیم.

حسینی با بیان اینکه مسئله اول دولت سیزدهم سلامتی مردم در مهار کرونا بود عنوان کرد: معیشت و اقتصاد در اولویت است، همچنین اصلاح بودجه و نظام بانکی لازم است.

وی بیان کرد: صادرات، اشتغال و سیاست خارجی باید در برنامه باشند تا بتوانیم مشکلات را حل کنیم و همه باید کمک کنند و از طریق سامانه دولت که ۱۱۱ است هر پیشنهادی را می توانند ارائه دهند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور اظهارداشت: چند سالی آموزش حضوری نبود و همه در فضای مجازی ارائه می شد، بسیاری از برنامه های فرهنگی مانند اربعین، اردوی راهیان نور و غیره تعطیل شد و همگی به کشور آسیب زد. دیگران که دستی در فضای مجازی دارند سعی در تاثیر گذاری داشتند و ما باید مجدد جبران کنیم و نیروهای انقلابی و ولایی مسئولیت سنگینی دارند و باید پیرامون خود را نگاه کنند و ابهامات پاسخ داده شود.

وی افزود: آمریکا سالهاست به کشور ظلم و خیانت کرده و کسانی که دم از حقوق بشر می زنند پرونده سیاهی دارند و دیدید که چه ظلم و کارهایی در یمن و در افغانستان کرده اند و هنوز هم در کشورها ظلم می کنند و برخی فکر نکنند خون شهید هدر می رود، در هر جای دنیا نام سردار سلیمانی که برده می شود افتخار می کنند.

وی گفت: اینکه ۲۲۰ هزار شهید در کشور تقدیم شده عزتی در کشور ایجاد کرده است، البته در اقتصاد کاستی هایی وجود دارد که تلاش می شود برطرف شود و همگی کمک می کنند و امنیت راس همه امور است.

حسینی با تاکید بر اینکه باید کارهای هنری ماندگاری در حوزه دفاع مقدس انجام و نسل جوان با آن آشنا شوند تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس با دست خالی چه پیروزی بزرگی حاصل شد و با روحیه فداکاری از کشور دفاع شد.

وی خاطرنشان کرد: به خانواده های شهدا افتخار می کنیم که چه بزرگوارانی را تربیت کردند که در این مسیر به شهادت رسیدند، شهدا اوج گرفتند و پرواز کردند و از جان خود گذشتند و به درجه شهادت نائل آمدند و روز قیامت همه باید در نزد شهدا پاسخگو باشیم.

معاون امور مجلس رئیس جمهور اظهارداشت: امروز زمینه فراهم است و نخبگان باید کمک کنند، دولت تاکید می کند که باید تقویت شوند، البته ما قدرت علمی که داشته باشیم یعنی قدرت اقتصادی و سیاسی و اگر از جهت علمی ضعیف باشیم مشکل ساز است و دشمن سعی در مایوس کردن جوانان دارد.

وی افزود: پرچمی که شهدا برافراشتند را باید نگه داریم و با جوانان در ارتباط باشیم و اگر زمانی با اسلحه در خط مقدم بودند، امروز این سلاح بصیرت، علم و آگاهی است و به همه انبیاء هم بی حرمتی می کردند ولی راه خود را تغییر ندادند از این رو مومن باید پایدار باشد.

حسینی عنوان کرد: در مسیری هستیم که باید محکم باشیم و گاهی علیه ما حرف می زنند و سعی دارند جای جلا و شهید را عوض کنند ولی موفق نمی شوند، نسل جوان باید بیاموزد شخصیتی مانند میرزا کوچک خان که سالها پیش به شهادت رسید، این راه ادامه پیدا کرده چون راه حق است و این راه همواره پیرو دارد.

انتهای پیام/