سردار الهی از کشف 3 هزار و 111 قبضه سلاح غیر مجازی جنگی و شورشی در لرستان خبر داد و گفت: در این راستا بیش از هزار و 200 متهم دستگیر شده‌اند.

به گزارش سفیر افلاک، سردار یحیی الهی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهارداشت: از ابتدای امسال تاکنون با بکارگیری تمام توان در بحث مبارزه باسلاح‌های غیر مجاز خوشبختانه اقدامات خوبی انجام شده است.

وی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون توانسته‌ایم سه هزار و ۱۱۱ قبضه انواع سلاح را کشف کنیم که در طول مدت و سنوات گذشته در سطح استان واقعا بی سابقه بوده است و ما تمام توانمان را در این راستا به کار گرفتیم.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان عنوان کرد: از سلاح‌های مکشوفه تقریبا ۲۷ درصد انواع سلاح جنگی بوده است که متاسفانه این سلاح خطرناک و کشنده در سطح استان استفاده می‌شود، همچنین توانستیم ۲۴ هزار و ۶۰۰ نوع فشنگ جنگی، ساچمه زنی و شورشی از این متهمان کشف کنیم.

وی بیان کرد: در طول سه ماهه‌ای که وضعیت ناآرامی در سطح کشور و استان داشتیم و سلاح و مهمات در دست اغتشاشگران بود بیشترین نوع کشفیات را نسبت به سنوات گذشته داشتیم.

سردار الهی گفت: در سه ماهه اخیر ۹۰۰ قبضه انواع سلاح را گرفتیم که در این رابطه ۱۴ کیس وارد کننده انواع سلاح که از شرق کشور، شمال غرب، غرب و جنوب اقدام کرده بودند توانستیم با کار اطلاعاتی آنها را کشف و منهدم کنیم.

وی تصریح کرد: از این ۱۴ کیس نزدیک به ۷۰۰ قبضه سلاح جنگی کشف شد، بعد سلاح‌های شورشی خیابانی بود که متاسفانه قصد داشتند که در خیابان علیه مردم و دستگاه‌های امنیتی به کار گیرند.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان اظهارداشت: کشف سه هزار و ۱۱۱ قبضه سلاح حجم بسیار بالایی است و ان‌شاءالله ما این مسیر را با تمام توان و همراهی مردم سپری می‌کنیم.

وی افزود: بالای هزار و ۲۰۰ نفر در این راستا دستگیری متهم داشتیم و تقریبا ۲۰ دستگاه خودرو نیز در این رابطه متوقف شده است که بیشتر مربوط به کیس‌هایی است که از غرب و شمال غرب استان‌مان وارد استان شده‌اند که توقیف و ضبط شدند.

سردار الهی عنوان کرد: یکی از اتفاقاتی که نیروی انتظامی لرستان آن را پیگیری کرد با توجه به معضلاتی که ما در سطح استان داشتیم، وجود سلاح در بین مردم است که استفاده‌های مختلف غیر مجازی از آن می‌شود.

وی بیان کرد: بحث تیراندازی‌های شبانه که نارضایتی به دنبال داشت، درگیری و نزاع منجر به قتل در سطح استان شکل می‌گرفت و همچنین متاسفانه مراسماتی براساس رسومات و عرفی که در استان داریم مانند مراسمات عروسی که تیراندازی هایی می‌شود و در بسیاری از مواقع نیز عواقب ناگواری برای خانواده‌ها در پی دارد سبب شد تا به جد پیگیری این موضوع شویم.

فرمانده نیروی انتظامی لرستان گفت: در بحث اغتشاشات که رخ داد شما همه از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما متوجه شدید که یکی از حربه‌هایی هم که دشمن پیگیری می‌کرد بحث کشته سازی بود.

انتهای پیام/