حجت الاسلام عباس زاده با اشاره به اعزام ۵۰ مبلغ به نقاط مختلف استان، گفت: «سوگواره یاس نبوی» در ۶۰ امامزاده لرستان اجرا می‌شود.

حجت الاسلام محمد جواد عباس زاده در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به ایام فاطمیه اظهار داشت: همزمان با ایام فاطمیه برنامه های مختلف فرهنگی و مذهبی در نظر گرفته شده که یکی از برنامه ها، طرح سوگواره یاس نبوی است که در ۶۰ امامزاده لرستان اجرا می شود.

وی افزود: در دهه اول و دهه دوم برنامه های مختلفی در امامزادگان برگزار می شود ولی بیشتر برنامه ها در امامزادگان شاخص است که این برنامه ها شامل سخنرانی، روضه خوانی، مداحی و برنامه های فرهنگی می باشد.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه لرستان تصریح کرد: یکی از برنامه هایی که برای این ایام در نظر گرفته شده، اعزام مبلغ به مدارس و کلاسها است که در مورد مسائل اعتقادی با محوریت ایام فاطمیه صحبت می کنند.

حجت الاسلام عباس زاده عنوان کرد: راه اندازی کاروان های عزاداری از دیگر برنامه هایی است که در ایام فاطمیه برگزار می شود که هیات های مذهبی در اجرای این برنامه مشارکت می کنند.

وی با اشاره به اعزام ۵۰ مبلغ گفت: در هر یک از بقاع متبرکه ۲۰ برنامه مختلف برگزار می گردد و مبلغان اعزامی اجرای برخی از برنامه ها مانند سخنرانی و پاسخ به سوالات و شبهات را بر عهده دارند.

انتهای پیام/