دریکوند گفت: حذف پیش‌دبستانی و مهد کودک از سال آینده مدنظر است و کودکستان زیر سازمان ملی تعلیم و تربیت جایگزین آن می گردد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش، علی اکبر دریکوند اظهار داشت: اهمیت دوره ابتدایی و اثرگذاری آن بر هیچ کسی پوشیده نیست و طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید ظرفیت ناب دانش آموزان را کشف و پرورش داد.

وی افزود: توانمندسازی و توسعه حرفه‌ای معلمان در قالب طرح شهید همت از اولویت‌های معاونت آموزش ابتدایی در سال تحصیلی کنونی می باشد که در این راستا مدرسین میانی، دو هزار و ۹۷۵ معلم جدیدالورود را در دروس مختلف آموزش می‌دهند.

مسئول آموزش ابتدایی لرستان تصریح کرد: نظارت هدفمند بر کلاس‌ها، مدیران، معلمان و راهبران آموزشی، توجه به سرگروه‌های آموزشی به عنوان بال پرواز آموزشی، پاسخگویی و اجرای دستورالعمل ها و بخشنامه ها و بازدیدهای قطبی از جمله امور مورد پیگیری است.

دریکوند بیان کرد: طرح جابربن حیان (آزمایش، تحقیق، طراحی و ساخت، مدل و نمایش) و فرصت های متنوع آموزشی (فعالیت های هنری ادبی، شعر، داستان، قصه‌گویی، کاردستی، گل دوزی، قالی بافی، سفال‌گری و…) امسال با قالبی جدید و پوشش حداکثری دانش آموزان با جدیت بیشتری اجرا می شود.

دریکوند گفت: در طرح شهید محمودوند و شناسایی چهره به چهره دانش آموزان بازمانده از تحصیل در راستای تحقق شعار عدالت آموزشی گام های خوبی برداشته خواهد شد و در طرح شهاب استعدادهای مختلف هنری، ورزشی، ادبی، علمی و… دانش آموزان کشف و پرورش داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: حذف پیش‌دبستانی و مهد کودک از سال آینده مدنظر است و کودکستان زیر سازمان ملی تعلیم و تربیت جایگزین آن می گردد.

انتهای پیام/