سوری گفت: پویش "نذر خون فاطمی" در استان لرستان آغاز شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی انتقال خون لرستان علی سوری با اشاره به آغاز طرح نذر خون فاطمی در استان لرستان گفت: پویش نذر فاطمی همزمان با سالروز شهادت مظلومانه حضرت فاطمه (س) از امروز آغاز شده و تا پنجم دی ماه به مدت ۱۹ روز در کلیه پایگاه‌های اهدای خون استان لرستان اجرا می‌شود.

وی افزود: با توجه به شروع فصل سرد سال و کاهش مراجعات برای اهدای خون از شهروندانی که شرایط اهدای خون دارند دعوت می‌شود با شرکت در پویش نذر خون فاطمی، بخشی از خون خود را نذر سلامتی بیماران نیازمند کنند.

سوری با بیان اینکه گروه اهدا کنندگان خانم، کمتر در معرض ریز فاکتورهای آلوده کننده خون قرار می‌گیرند خاطرنشان کرد: از کلیه بانوان استان لرستان دعوت می‌کنیم با پیوستن به پویش نذر خون فاطمی و اهدای خون و همچنین ترویج این فرهنگ نجات بخش و آغاز گر فرهنگی نو از اهدای خون در خانواده باشند.

وی اظهار داشت: ظرفیتی که در بانوان برای آموزش خانواده و ترویج فرهنگ اهدای خون وجود دارد می‌تواند تضمین کننده نسلی باشد که به نجات جان هموطنان و اهدای خون اهمیت می‌دهد و ما معتقدیم هر بانوی اهدا کننده خون می‌تواند خانواده را به یک مرکز اهدای خون بدل سازد.

مدیرکل انتقال خون لرستان با تأکید براینکه نیاز به خون همیشگی است، بیان کرد: در حال حاضر نیازمند همه گروه‌های خونی هستیم و از داوطلبان ایثارگر اهدای خون درخواست داریم در طول ایام سال نسبت به این اقدام خداپسندانه اهتمام ورزند.

انتهای پیام/