هدف غایی جهاد تبیین دستگیری از افرادی است که ذهنیت شان وارونه شده است.

به گزارش سفیرافلاک، حضرت امیرالمومنین(ع) مجسمه توحید، عدالت، علم و تقوا بود اما آن جرثومه فساد و تباهی ذهنیت ها را طوری رقم زده بود که می گفتند مگر علی بن ابی طالب نماز می خواند!

امروز تمام همت دشمن صرف ایجاد ذهنیت وارونه از اسلام و جمهوری اسلامی است؛ در این جنگ احزاب و همه جانبه ما نباید هرکس ذهنیت اش به هم ریخت است آن را دو دستی تقدیم جبهه باطل کنیم که هدف دشمن هم همین است اگر دشمن دارد روی یک صنف خاص سرمایه گذاری می کند نباید ما با هول دادن آن صنف، به اهداف دشمن کمک کنیم.

در مواجهه با چهره های مشهور باید عاقلانه عمل کرد. دشمن برای جذب تک تک آنها سرمایه گذاری می کند اما ظاهرا برنامه خاصی نداریم بلکه با دوقطبی سازی ها و شعار دادن علیه خشک و تر آنها ذهنیت اشتباه برخی از آن ها را تثبیت می کنیم.

زن یهودی که از بالا بر سر مبارک رسول خدا (ص) خاکستر می ریخت او به جنگ واقعیت پیامبر نیامده بود به جنگ تصویر ذهنی خود از پیامبر آمده بود؛ وقتی پیامبر خدا (ص) به عیادت او رفت تمام ذهنیت خودساخته اش فرو ریخت و ایمان آورد.

هدف غایی جهاد تبیین دستگیری از افرادی است که ذهنیت شان وارونه شده است؛ اگر همه را با یک چوب برانیم جهاد تبیین سر از لغویت در می آورد.

در این فتنه ها اگر فرد متنفذی انتقاد تند و غلطی هم می کند اما عناد او محرز نیست به جای واکنش تند و تلخ و برچسب زدن به او باید مسئولان همان صنف به سراغ او بروند و واقعیت ها را بیشتر توضیح دهند و از تردیدها خارج کنند.
گاهی یک تدبیر و سیاست جزئی جلوی هزینه های کلانی را می گیرد.
انتهای پیام/

  • نویسنده : حجت الاسلام علی امیری، تحلیلگر مسائل سیاسی و بین الملل