ولی پور گفت: ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای کارآفرینی زنان روستایی و اشتعال لحاظ شده است.

به گزارش سفیرافلاک، فریبا ولی پور در جلسه بررسی مصوبات ریاست جمهوری اظهارداشت: در سفر سال گذشته رئیس جمهور محترم به استان لرستان تعداد ۹ مصوبه در حوزه امور بانوان و خانواده در مصوبات سفر گنجانده شده بود که از این تعداد سه مصوبه مربوط به حوزه آموزش و پرورش تعریف شده است.

وی افزود: موضوع کارآفرینی زنان روستایی و اشتغال آنها سه مصوبه دیگر را به خود اختصاص داده که در این رابطه اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان به این موضوع تعلق گرفت.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان تصریح کرد: به منظور تامین اعتبار پیگیری های لازم از طریق دفتر امور بانوان ریاست جمهوری انجام شد و در نهایت مقرر گردید که این اعتبار از طریق وزارت جهاد کشاورزی تأمین و در اختیار استان قرار گیرد.

وی گفت: در بخش دیگری از مصوبات سفر موضوع اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات برای زوجین دهه ۶۰ در نظر گرفته شده بود که در همین راستا از تعداد ۳۲ مورد افرادی که حائز شرایط بودند، تعداد ۲۳ نفر وام را دریافت و مابقی نیز در صورت رفع مشکلات پرونده خود از این تسهیلات بهره‌مند خواهند شد.

ولی پور بیان کرد: آسیب شناسی حوزه بانوان استان از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود که در همین رابطه اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان برای این مهم در نظر گرفته شده که از این مبلغ دو میلیارد تومان به زایشگاه شهرستان کوهدشت و سه میلیارد تومان دیگر نیز به پارک بانوان سلسله تعلق گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اعتباری بالغ بر پنج میلیارد تومان دیگر نیز جهت ساخت پارک بانوان در استان در نظر گرفته شده که از این اعتبار سه و نیم میلیارد تومان به پارک بانوان کوهدشت و یک و نیم میلیارد تومان دیگر آن به شهرستان دورود اختصاص خواهد یافت.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان مطرح کرد: با توجه به اعتبارات ذکر شده و اختصاص آن ها به استان، تمامی ۹ مصوبه سفر رئیس جمهور محترم به لرستان در حوزه امور بانوان با موفقیت پیگیری و اجرایی شده است.

انتهای پیام/