حیدروند گفت: 51 هزار دانش آموز لرستانی در چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز شرکت کردند.

عیسی حیدروند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزی در مدارس استان آغاز شده و بیش از ۵۱ هزار دانش آموز در این مسابقات به رقابت می پردازند.

وی افزود: مرحله آموزشگاهی این مسابقات هم اکنون در حال اجرا می باشد که ۱۴ رشته برای دانش آموزان پسر و ۱۲ رشته برای دانش آموزان دختر در نظر گرفته شده است و پس از برگزاری این دوره از مسابقات، برترین ها به مسابقات منطقه ای و سپس کشوری راه می یابند.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: برگزاری محافل انس با قرآن و پخش زنده در شبکه شاد، پیگیری جهت فعال کردن مدارس قرآنی با محوریت حفظ قرآن کریم، اجرای طرح حفظ جزء ۳۰ و پوشش حداقل پنج آموزشگاه ابتدایی از هر شهرستان و منطقه، برگزاری دوره توانمندسازی مدیران دارالقرآن و کارشناسان ادارات قرآن، عترت و نماز سراسر استان، اجرای مسابقه امام شناسی (مصباح الهدی) با محوریت امام حسین(ع) ویژه دانش آموزان و فرهنگیان، برگزاری نشست های مهدوی(طرح انتظار) در مدارس استان، برگزاری گفتمان های دینی و کارگاه های مهدوی در مدارس، آغاز طرح نور چشم در دستور کار قرار دارد.

حیدروند گفت: مانوس کردن دانش آموزان با قرآن از مهمترین اهداف برگزاری این مسابقات است که دانش آموزان طبق علاقه ای که دارند در رشته مورد نظر شرکت می کنند.

انتهای پیام/