ولی پور گفت: طرح اولیه بوم شناسی بحران جمعیت همه استانها در کشور ارائه شد که لرستان توانست رتبه دوم را کسب کند و قرار است تا هفته آینده طرح نهایی تحویل داده شود.

فریبا ولی پور در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: موضوع جمعیت یکی از موضوعات مهمی است که برای جلوگیری از کاهش جمعیت و تشویق خانواده ها برای تعداد فرزند مد نظر قرار دارد و برنامه ها و طرح هایی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در همین راستا قرار است که موضوع کاهش جمعیت فقط به عنوان یک موضوع کلی نباشد بلکه مسائل و مشکلات جمعیتی در هر استان به تفکیک احصا شود و سپس راهکارهای لازم برای رفع آنها ارائه گردد تا از این طریق هم بتوان مشکل کاهش جمعیت را برطرف کرد.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان تصریح کرد: در همین راستا قرار شد که در استان لرستان از ظرفیت نخبگان، گروه های مردمی و حاکمیتی نیز استفاده شود و لازم است که همه تشکل ها پای کار باشند و با برنامه ریزی و دوری از موازی کاری بتوان آسیب ها و مشکلات بحران جمیعت را مطرح و راهکارهایی برای آنها ارائه شود تا از این مسئله عبور کنیم.

ولی پور بیان کرد: برهمین اساس نیز قرار است که اتاق وضعیت در ثبت احوال ایجاد شود و رصد روزانه و هفتگی از میزان موالید نیز گزارش شود که هدف از این کار نشان دادن حساسیت و ضرورت جمعیت می باشد.

وی خاطر نشان کرد: هفته گذشته طرح اولیه بوم شناسی بحران جمعیت همه استانها در کشور ارائه شد که لرستان توانست رتبه دوم را کسب کند و قرار است تا هفته آینده طرح نهایی تحویل داده شود و سپس در یک بازه زمانی چهار ماهه، راهکارهای عملیاتی انجام شود.

انتهای پیام/