معاون بهداشت وزارت بهداشت بر پیگیری قاطعانه وزارت بهداشت برای اجرای مصوبات جلسات کمیته کشوری ایمن‌سازی که گام مهمی در راستای حفظ و ارتقای سلامت مردم محسوب می‌شود، تاکید کرد.

به گزارش سفیرافلاک، حسین فرشیدی، در سومین جلسه کمیته کشوری ایمن‌سازی، با بیان اینکه شرایط دو سه سال اخیر بحران کرونا بخش‌های مهم و نیازمند برنامه‌ریزی مجدد برای رفع نقایص حوزه سلامت و پیشگیری را به خوبی متذکر شده است، بر اهمیت جایگاه کمیته کشوری ایمن‌سازی تاکید کرد و گفت: کووید ۱۹ هنوز تمام نشده و بیماری‌های مشابه آن نیز بسیار است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: تأثیر کووید ۱۹ بر افزایش شیوع بیماری‌هایی که پیش از این به خوبی با واکسن کنترل شده بودند و امروز با زنگ خطر بازگشت آنها مواجه هستیم و دیگر بیماری‌هایی که انتظار تولید واکسن برای آنها وجود دارد نیز از موارد بسیار مهمی است که در کمیته کشوری ایمن‌سازی در مورد آنها تصمیم‌گیری می‌شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ایمن‌سازی را یکی از بخش‌های بسیار مهم مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری دانست و عنوان کرد: این مرکز وظایف دیگری هم دارد و باید از توانمندی همه دانشگاه‌ها و موسساتی که به هر شکلی در زمینه پیشگیری در حوزه سلامت فعال هستند، برای تقویت آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به وضعیت بحرانی کشور و تهدیدهایی که از کشورهای همسایه پیش روی نظام سلامت است، گفت: تجربه کووید ۱۹ به ما ثابت کرد که سیستم رصد و پیشگیری در کشور و سیستم مدیریت در مرزها باید ارتقا یابد.

فرشیدی با تاکید بر اینکه مصوبات کمیته کشوری ایمن‌سازی که با سلامت مردم سروکار دارد، قاطعانه پیگیری می‌شود تصریح کرد: از اعضای کمیته درخواست داریم با کار درست و علمی و با توجه به وضعیت کشور در شرایط تحریم و دیگر مشکلات موجود، راهکارهایی با قابلیت اجرا را در کمیته تصویب کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر