سرهنگ دالوند به لزوم حذف نقاط حادثه خیز لرستان تاکید کرد و گفت: تجهیزات دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان برای اجرای طرح زمستانه به روز باشد.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ مصطفی دالوند صبح امروز در برنامه طرح زمستانه پلیس و دستگاه‌های امدادی و خدمت رسان که در ستاد فرماندهی انتظامی لرستان برگزار شد ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهارداشت: استان لرستان به دو جهت در این طرح زمستانه حائز اهمیت است یکی اینکه به جهت توپوگرافی و وضعیت خاصی که استان دارد معمولا یک استان کوهستانی است و هر ساله ما در فصل زمستان، بارش‌ها برف و باران سنگینی را داریم که جهت امنیت و آسایش هم وطنان و مسافران عزیزی که در این مسیرها تردد می‌کنند لازم است که اقدامات خاصی را انجام دهیم.

وی افزود: دوم اینکه لرستان در کریدور اصلی قرار دارد و هم از مسیر شمال به جنوب و هم غرب مسیر اصلی جاده‌های ترانزیت از استان ما عبور می‌‌کند و این نیز اهمیت را دو چندان می‌کند.

رئیس پلیس راه لرستان عنوان کرد: سال‌های گذشته شاهد این بودیم به جهت بارش‌های مقطعی یا موقت برخی جاده‌ها بسته می‌شد که چالش‌های جدی را برای کشور به وجود می‌آورد به همین دلیل نیازمند این هستیم با آمادگی کامل در این مسیر ها و جاده‌ها حضور پیدا کنیم تا بتوانیم تا جایی که در توان داریم تلاش کنیم اتفاق ناگواری برای هم وطنان عزیزمان نیفتد.

وی خطاب به نیروهای انتظامی، خدمات رسان و امدادی گفت: به واسطه حضور  شما در این مسیرها و سطح جاده‌ها شاید حادثه ناگواری نیفتد و در واقع خانواده‌ای داغدار نشود ، کاری که شما انجام می‌دهید بسیار مهم است و قطعا به واسطه این کار جایگاه ویژه‌ای نزد خدای متعال خواهید داشت.

دالوند بیان کرد: در جایگاه‌هایی که هرکدام از دستگاه‌ها حضور دارند لازم است هماهنگی بیشتری وجود داشته باشد و از امکانات و تجیهزات یکدگیر به خوبی استفاده کنند.

وی تصریح کرد: برای اجرای این طرح زمستانه یک هم افزایی خوبی نیاز است در بین همه وجود داشته باشد تا بتوانیم خدمات بهتری به مسافران و هموطنان عزیز ارائه دهیم.

رئیس پلیس راه لرستان به لزوم به روز رسانی تجهیزات و امکانات تاکید کرد و اظهارداشت: کاری که شما انجام می‌دهید بسیار مهم است و یک قسمتی از آن به واسطه همین تجهیزات و امکانات است که اگر خدای نکرده خلع ایجاد شود شاید در بحث خدمات رسانی در مسیرهایی که وجود دارد دچار مشکل شویم به همین جهت از دستگاه‌های خدماتی و امدادی می‌خواهیم حتما به روزرسانی امکانات و تجیهزات را تا جایی که می‌توانند داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید به نقاط حادثه خیز استان توجه بیشتر و جدی‌تری شود افزود: در جاده های استان یک سری گردنه‌ها از جمله زاغه، رازان و گله بادوش وجود دارد که هرساله بارش در این مسیر و ارتفاعاتی که در این مسیرها وجود دارد بیشتر است و گاها می‌بینیم در بحث ترددها در این مسیرها دچار مشکل می‌شویم.

دالوند عنوان کرد: خدمات رسانی به هموطنان خیلی مهم است به ویژه در نقاط محرومی مانند گله بادوش تا اتفاقی برای مردم رخ ندهد.

وی بیان کرد: ما در استان لرستان حدود هشت هزار کیلومتر جاده، حدود ۵ هزار کیلومتر آزاد راه و بزرگراه و راه های فرعی و روستایی زیادی داریم که با توجه به این حوزه وسیع و گسترده نیاز است دقت بیشتری شود بنابراین باید بیشتر تلاش کنیم تا  ان‌شاالله این فصل را هم که آغاز خوبی از لحاظ بارندگی داشته، به خوبی سپری کنیم.

رئیس پلیس راه لرستان گفت: بارش نعمت الهی است  و ما هم باید با آمادگی کامل در مسیرها حضور پیدا کنیم تا خدایی نکرده این نعمت در کام برخی از هموطنان تلخ نشود.

وی با اشاره به اینکه برای رفع نقاط حادثه خیز لرستان تلاش های زیادی شده است اظهارداشت: برای رفع نقاط حادثه خیز لرستان اعتبارات خوبی پیش بینی شده است همچنین در راهداری و راه سازی نیز در حال تلاش اند تا این نقاط را برای همیشه حذف کنیم.

دالوند تصریح کرد: یکی از اتفاقات خوبی که سال گذشته اتفاق افتاد حذف پیچ حادثه خیز گاو کش در مسیر نورآباد بود که با پیگیری‌هایی که انجام گرفت در یک بازه زمانی دو الی سه ماه برای همیشه این پیچ حذف شد و داریم تلاش می‌کنیم تا بتوانیم هرچه سریعتر نقاط حادثه خیز دیگر را مرتفع کنیم تا کمتر حادثه‌ای را در سطح استان داشته باشیم.

سرهنگ فرهاد ابدال چگنی جانشین فرمانده انتظامی لرستان نیز در این مراسم اظهارداشت: همزمان با سراسر کشور از امروز تا پایان بیستم اسفند ماه به منظور تسهیل در عبور و مرور و کنترل ایمنی وسایل نقلیه و همچنین ارائه خدمات بهتر به هموطنان عزیز در کلیه محورهای درون شهری و برون شهری با استفاده از ظرفیت پلیس و تمامی دستگاه‌های خدمات رسان و امداد رسان طرح زمستانه را در سطح استان شروع می‌کنیم.

انتهای پیام/