نوری گفت:21 هزار میلیارد تومان در سفرهای استانی دولت برای آموزش و پرورش لحاظ شد.

به گزارش سفیرافلاک، یوسف نوری در شورای آموزش و پرورش لرستان که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: لرستان مهد مرجعیت و شهادت و رشادت است، دارای مردمی مهربان و صادق و سخت کوش است که امروز سفری یک روزه به استان داشتیم.

وی افزود: باید دانشگاه فرهنگیان تقویت شود که نیروهای جذب شوند و گزینش آن باید درست گردد تا صلاحیت کامل را برای تدریس داشته باشد در ساحت اعتقادی اخلاقی باید دانشجو مسلط باشد.

وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: در بحث رتبه بندی معلمان عددی که گذاشته بودند بالاتر از آن عدد من تعهد پنج هزار میلیارد تومان را انجام دادم.

وی تصریح کرد: استانداری لرستان ۱۵ میلیارد تومان برای ساخت ۴۰۰ کلاس در نظر گرفته شده است که تشکر می کنیم.

نوری گفت: هر سال ۶۰۰ کسب و کار جدید ایجاد می شود و ۳۰۰ تا از بین می رود، در بخش هنرستان‌ها دو هنرستان کشاورزی بروجرد و الشتر تعطیل هستند که باید فراخوان داد شرکت های دانش بنیان و مشارکت عمومی و خصوصی وارد شوند تا کار انجام شود.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: هنرستان‌هایی که تکمیل نیستند باید  اعتبار گذاشته شود تا برای سال آینده تکمیل شود، البته در سفر های استانی دولت علاوه بر اعتبار خود آموزش و پرورش، ۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبار گذاشته شد و لازم است پروژه های بالای ۵۰ درصد قرار داده شود و دور دوم سفرها از امروز آغاز شده است.

وی خاطر نشان کرد: هنرستان ها باید در استان با محور زیست بوم باشد، باید بچه ها با خلاقیت آشنا شوند و مهارت های پایه مانند گفتگو را فرا بگیرند.

نوری بیان کرد: در سند تحول، الزام شده که ۲۰ درصد ساعات درسی بیرون از کلاس باشد و این تکلیف است و در جهت مهارت افزایی دانش آموزان نقش مهمی دارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای سیستم سرمایشی و گرمایشی مدارس استان، اعتبار مناسب داده می شود.

انتهای پیام/