نوری بیان کرد: 2 هزار میلیارد تومان تجهیزات برای هنرستانها خریداری شده و پیگیر هستیم تا باز هم تجهیزات بیشتری در اختیار قرار گیرد.

به گزارش سفیرافلاک، یوسف نوری عصر امروز در سفر به استان لرستان با اشاره به ایام فاطمیه، اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) آنچنان عبادت کرده بود که همه جا نورانی می شد، در بُعد اجتماعی می فرمودند اول مردم به طوری که در زمانی که فرزندانشان بیمار شدند، نذر کردند و افطار خود را به نیازمندان دادند و الگویی برای همه بشریت است.

وی افزود: حضرت فاطمه(س) مانند مادر بزرگوارش، راهبر بحران بود و زمانی که اسلام نیاز به پشتوانه مالی داشت مادرش حضرت خدیجه دارایی خود را تقدیم می کند و این مقام زنان ماست، امروز دشمنان شعارهایی در مورد زنان سر می دهند در حالی که بانوان در عرصه زیادی درخشیده اند به طوری که در دانشگاه ها بیشتر کسانی که مشغول به تحصیل هستند، خانم می باشد و در جامعه آموزش و پرورش ۵۴ درصد معلمان را بانوان تشکیل می دهند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به نقش مهم پژوهش، تصریح کرد: هفته پژوهش مهمترین رویدادهایی است که در سال نامگذاری به نام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین باید به آن توجه کرد چرا که دانایی پایه اول پژوهش است.

نوری بیان کرد: جامعه آموزش و پرورش به دلیل نفوذی که استعمار داشت سعی می کرد در آن زمان، از جامعه دانایی محور به سمت یک جامعه سواد اسمی محور یا حافظه محور سوق دهد اما معلمان ما اجازه ندادند چون پایه دانایی در دوره های آموزش و پرورش عمومی است و امروز عیلرغم همه توطئه ها و محدودیت ها که هر روز بیشتر می شود و همچنین در ایام کرونا که مدارس مجازی شد اما آموزش مجازی اثر کامل را ندارد و علیرغم همه این موارد می بینیم در فناوری های جدید در قله ایستاده ایم که انسان شگفت زده می شود.

وی بیان کرد: این در حالیست که کمبودهای زیادی داریم ولی باید دانش آموزان دروس را تحقیق کنند البته دانشگاه و کتابها به گونه ای است که دانش آموز باید برای همان زمان تربیت شود و لازم است در این حوزه آموزش های ضمن خدمت برگزار شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مردمی سازی آموزش و پرورش این است که از دانش آموزان به خوبی استفاده کرد به طوری که در دوره کرونا بیشترین خدمت را معلمان انجام دادند و اولیا همیار معلم شدند و همگرایی در الگوهای تربیتی موضوعی است که بسیار مهم می باشد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: نسبت استاد دانشگاه و دانشجو ۱۱۱ به یک است منتها هزار و ۳۰۰ استاد جذب شده که هزار استاد از بین دکترای معلم خودمان بوده است.

نوری با بیان اینکه احیای دانشگاه فرهنگیان به معنای احیای دانشگاه جامع تربیت معلم است، گفت: باید فارغ التحصیلان این بخش شش مهارت داشته باشند و ۴۰۰ هزار متر در اختیار دانشگاه های فرهنگیان قرار گرفت و باید از درون آن اتفاقاتی رخ دهد.

وی با اشاره به طرح ربته بندی معلمان، خاطرنشان کرد: این طرح سالها قفل شده بود و هم اکنون در حال انجام است، رتبه بندی هم اعتبارات زیادی نیاز داشت و تازه شروع شده و کار تحول، قطعی و واقع بینانه است اما تعلل در آن جایز نیست.

وزیر آموزش و پرورش از اختصاص دو هزار میلیارد تومان تجهیزات هنرستانها خبر داد و افزود: این میزان تجهیزات خریداری کردیم و پیگیر هستیم که بخشی دیگر از تجهیزات نیز تزریق شود.

نوری بیان کرد: دولت در سفرهای استانی در دور اول ۲۱ هزار میلیارد تومان در همین راستا در نظر گرفت البته باید از ظرفیت خیرین هم در بخش مدرسه استفاده شود.

انتهای پیام/